forumnju z rachunkiemusługiBrak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2021-05-05 16:49)

witam, u mnie również nagle przestał działać internet i możliwość połączeń telefonicznych (głuchy telefon). Internet mam skonfigurowany zgodnie z zaleceniami Nju  mobile. Telefon to Samsung S6. Moje pytania brzmią: czy opcja <tryb pracy sieci>  ma wpływ na działanie internetu oraz połączeń?  Mam do wyboru: 1) 2G/3G/LTE(auto)   2) 3G/2G(auto)   3)LTE/3G(auto)   4)Tylko 2G.  Która opcja jest najlepsza bo opcja 2 pozwala swobodnie wykonywać rozmowy telefoniczne jednak z bardzo słabym internetem (znaczek E przy zasięgu), natomiast podczas włączenia opcji 3 mam 4G przy zasiegu jednak nie mogę wykonywać ani otrzymywać połączeń. Co będzie przy wyborze opcji 1 i 4 waszym zdaniem?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~spokokamil

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2021-05-21 18:14)

to jest odpowiedź na post:

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10, iternet działa tylko po podłączeniu pod WIFI.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1621613666707

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2021-08-25 12:52)

<div>patrzyłem, mam android 8.0.0 (telefon został zaktualizowany do tej wersji bo nie wszystko chciało działać na niższej wersji). Nie jestem zwolennikiem ulepszania systemu za każdym razem jak się pojawi jakaś łatka. Jak coś działa najchętniej nic nie kombinuję. Tym razem zostało to na mnie wymuszone.
</div><div>Mój telefon to Samsung S7</div>Jakie jest najlepsze rozwiązanie? Czy po totalnym resecie telefonu sytuacja jest polepszy?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~spokokamil

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2021-09-07 13:30)

to jest odpowiedź na post:

U mnie już działa.Wszedłem w: ustawienia.Potem w: sieć i internet.Dalej : sieć komórkowa i wybrałem zakładkę: NJU czyli gniazdo sim w którym mam kartę z NJU(mam 2 gniazda SIM i pierwsze jest puste).W zakładce NJU kliknąłem w:  Advanced a potem w: Punkty dostępowe i wyświetliła mi się strona z tytułem: Nazwy APN.
Obok tytułu: Nazwy APN kiknąłem w znak: + i wyświetliła mi się strona pod tytułem: Edytuj punkt dostępu.
Na stronie Edytuj punkt dostępu zmieniłem tylko nazwę na: internet potem w pozycji:APN też wpisałem: internet i w nazwie użytkownika i haśle też wpisałem: internet.W pozycji: Serwer nie wpisywałem nic ale widzę że pokazuje mi teraz: 194.204.159.1 więc można spróbować to wpisać ręcznie.
W pozycji: Nośnik odznaczyłem: nie określono a zaznaczyłem: GPRS ale widzę że teraz mam tam wpisane: nie określono więc może nie trzeba zaznaczać GPRS?Trzeba popróbować samemu.
I to wszystko co wpisałem.Potem w prawym górnym rogu wybrałem opcję: Zapisz.
Jak zapisałem to potem na stronie: Nazwy APN na liście zaznaczyłem kropką ten mój zapisany punkt czyli: internet (poprzedni jest odznaczony)
Mam nadzieję że komuś to pomoże.Starałem się wszystko opisać dokładnie :) Powodzenia 




<div >Dokładnie tak. Trzeba dłużej przytrzymać na wybranym punkcie APN, aby go zoznaczyć oraz wszędzie zamiast 'internetipv6' podać 'internet'. W przypadku DUAL SIM w Redmi Note 8T na Androidzie 10 dopiero wtedy zaczął działać Internet.<div >
<div >Ustawienia podane na stronie njumobile.pl nie działają na wszystkich telefonach, jednak sprawdzają się np. w Redmi Note 8 Pro.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~rest

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2021-09-07 14:24)

to jest odpowiedź na post:





Dokładnie tak. Trzeba dłużej przytrzymać na wybranym punkcie APN, aby go zoznaczyć oraz wszędzie zamiast 'internetipv6' podać 'internet'. W przypadku DUAL SIM w Redmi Note 8T na Androidzie 10 dopiero wtedy zaczął działać Internet.




Wymagało to jednak ponownego uruchomienia telefonu. Reszta ustawień dokładnie tak jak w filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=bmGYKlZjLHs

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~rest

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2021-09-07 14:25)

to jest odpowiedź na post:




Wymagało to jednak ponownego uruchomienia telefonu. Reszta ustawień dokładnie tak jak w filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=bmGYKlZjLHs




Czyli IPv4 oraz Typ APN: default

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~rest

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2021-11-24 00:04)

no niestety u mnie do tej pory brak rozwiązania tego problemu

~spokokamil

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2021-11-24 18:38)

to jest odpowiedź na post:

no niestety u mnie do tej pory brak rozwiązania tego problemu


Zmień ręcznie ustawienie APN z "internetipv6" na "internet"

~nju

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2021-11-27 10:01)

<div>zmieniłem z <internetipv6> na <internet></div><div>wybór tryb pracy sieci <2G/3G/LTE auto)
</div><div>następnie reset telefonu i bez efektu ( możliwość wykonywania połączeń i smsów), ale już nie mam internetu (brak jakiegokolwiek znaczka przy zasięgu)
</div><div>
</div>

~spokokamil

 

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 (2021-11-27 10:12)

to jest odpowiedź na post:

zmieniłem z na wybór tryb pracy sieci <2G/3G/LTE auto)
następnie reset telefonu i bez efektu ( możliwość wykonywania połączeń i smsów), ale już nie mam internetu (brak jakiegokolwiek znaczka przy zasięgu)


Jak stara jest twoja karta sim? Być może nie obsługuje LTE

~nju

odpowiedź

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10 | ~android10 (05.06.2020, 14:47)

Brak internetu po aktualizacji oprogramowania na ANDROID 10, iternet działa tylko po podłączeniu pod WIFI.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

29 gości i 1 zalogowanych użytkowników