forumnju z rachunkiemusługiDziecko może wbrew woli rodzica wyłączyć blokadę i dzwonić na numery międzynarodowe!

Dziecko może wbrew woli rodzica wyłączyć blokadę i dzwonić na numery międzynarodowe!

 

Dziecko może wbrew woli rodzica wyłączyć blokadę i dzwonić na numery międzynarodowe! (2024-04-30 08:56)

<div>Jestem rodzicem. Kupiłem kilka numerów w Nju m.in. dla dzieci. Potem po zalogowaniu się na konta tych  numerów pozakładałem blokady połączeń na numery premium, o podwyższonej opłacie, na numery międzynarodowe itp.</div><div>Bardzo się zdziwiłem, gdy okazało się, że te blokady wcale NIE DZIAŁAJĄ! Każdy, kto ma w ręku telefon z kartą sim z Nju może sobie samodzielnie taką blokadę włączyć lub wyłączyć kodem i blokada włączona na stronie internetowej nie ma tu żadnego znaczenia. Ona nie działa.
</div><div>Czyli moje dziecko wpisuje sobie odpowiedni kod i dzwoni na numery międzynarodowe!</div><div>Złożyłem reklamację na taki sposób regulowania blokad. Niestety, Nju stoi na stanowisku, że administrator i właściciel numerów nie może decydować o blokadach, lecz decydować może człowiek, który ma w ręku telefon z kartą sim. Nawet, jeśli jest niepełnoletni. W ten sposób np. po kradzieży telefonu, złodziej może w ciągu 5 sekund odblokować dowolne kosztowne połączenia i dzwonić na Alaskę lub do Japonii.</div><div>Niestety brak zrozumienia ze strony Nju.</div><div>Szukam tego zrozumienia w UKE, UOKIK oraz u Rzecznika Praw Dziecka. Podpowiedzcie inne instytucje. Oczekuję przyznania, że właściciel numeru ma wyłączne prawo decydowania, jakie rozmowy odbywają się z jego numerów.</div>Marek

~klient8

 

Dziecko może wbrew woli rodzica wyłączyć blokadę i dzwonić na numery międzynarodowe! (2024-04-30 15:02)

Tylko konstruktywna rozmowa z pociechami może ograniczyć niechciane wysokie rachunki , w przeciwnym razie dzieci otrzymują telefon na karte z określonym doładowaniem .

~polaa

 

Dziecko może wbrew woli rodzica wyłączyć blokadę i dzwonić na numery międzynarodowe! (2024-04-30 22:15)

Gdyby moje dziecko odblokowało takie połączenia i zadzwoniło na numer zagraniczny byłaby to jego ostatnia rozmowa na mój koszt. Dziecko nie musi mieć telefonu, nie musi mieć internetu w telefonie.
I albo zgadza się na ustalone zasady korzystania z telefonu albo nie korzysta.
Trudno, żeby problemami z wychowaniem własnych dzieci obarczać jeszcze operatora komórkowego. Wystarczy, że szkoła winna wszystkiemu złemu a nie rodzic...

~gość1714508155822

 

Dziecko może wbrew woli rodzica wyłączyć blokadę i dzwonić na numery międzynarodowe! (2024-04-30 23:39)

Hej. Przykro mi Marku, ale umowę podpisuje osoba dorosła i to ona odpowiada za korzystanie z numeru przez dziecko. Blokada połączeń międzynarodowych nie działa, jeżeli nie potwierdzisz jej włączenia czy wyłączenia kodem z pozycji telefonu zgodnie z informacją na stronie: BLOKADY  oraz informacją na koncie nju przy aktywacji usługi.  Tak samo jest w innych sieciach, np. w T-mobile LINK czy Plus LINK . Nawet widzę, że są te same kody tylko hasło inne. W przypadku kradzieży telefonu należy bezzwłocznie założyć blokadę kradzieżową, bo za brak jej założenia i koszty z tym związane również odpowiada właściciel. Pozdrawiam.

[edytowane przez pilotka o 23:42 w dniu 2024-04-30]

odpowiedź

Dziecko może wbrew woli rodzica wyłączyć blokadę i dzwonić na numery międzynarodowe! | ~klient8 (30.04.2024, 08:56)

<div>Jestem rodzicem. Kupiłem kilka numerów w Nju m.in. dla dzieci. Potem po zalogowaniu się na konta tych  numerów pozakładałem blokady połączeń na numery premium, o podwyższonej opłacie, na numery międzynarodowe itp.</div><div>Bardzo się zdziwiłem, gdy okazało się, że te blokady wcale NIE DZIAŁAJĄ! Każdy, kto ma w ręku telefon z kartą sim z Nju może sobie samodzielnie taką blokadę włączyć lub wyłączyć kodem i blokada włączona na stronie internetowej nie ma tu żadnego znaczenia. Ona nie działa.
</div><div>Czyli moje dziecko wpisuje sobie odpowiedni kod i dzwoni na numery międzynarodowe!</div><div>Złożyłem reklamację na taki sposób regulowania blokad. Niestety, Nju stoi na stanowisku, że administrator i właściciel numerów nie może decydować o blokadach, lecz decydować może człowiek, który ma w ręku telefon z kartą sim. Nawet, jeśli jest niepełnoletni. W ten sposób np. po kradzieży telefonu, złodziej może w ciągu 5 sekund odblokować dowolne kosztowne połączenia i dzwonić na Alaskę lub do Japonii.</div><div>Niestety brak zrozumienia ze strony Nju.</div><div>Szukam tego zrozumienia w UKE, UOKIK oraz u Rzecznika Praw Dziecka. Podpowiedzcie inne instytucje. Oczekuję przyznania, że właściciel numeru ma wyłączne prawo decydowania, jakie rozmowy odbywają się z jego numerów.</div>Marek
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

27 gości i 0 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies