forumstrona www, moje kontostronaJak skutecznie zamówić zainstalować Nju Światłowód? W lokalizacji jest Orange Światłowód

Jak skutecznie zamówić zainstalować Nju Światłowód? W lokalizacji jest Orange Światłowód

 

Jak skutecznie zamówić zainstalować Nju Światłowód? W lokalizacji jest Orange Światłowód (2024-05-01 12:22)

<span id="docs-internal-guid-1005bcdf-7fff-468d-90d1-9598d8fc1d8e">Witam

Sytuacja jest następująca:
-chcę zainstalować Nju światłowód w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym
-w budynku na 100% jest świadczony Orange Światłowód, można nawet zamówić online,
-próba zamówienia Nju  przez formularz internetowy: ?we wskazanej lokalizacji usługa jest niedostępna? :-(
https://nju.pl/sprawdz-dostepnosc

W ciągu ostatniego około miesiąca trzykrotnie próbowałem zamówić przez doradców, raz na czacie, dwa razy telefonicznie. Za każdym razem podobny scenariusz:
?tak, rzeczywiście, według naszego systemu w tej lokalizacji usługa jest niedostępna, ale przekażemy do weryfikacji, bo czasem zdarzają się nieścisłości. Odezwiemy się, jeżeli instalacja będzie możliwa?. Po czym takie zamówienie przepada jak kamień w wodę, żadnej informacji zwrotnej.
Aha, próbowałem jeszcze złożyć ?pisemne? zamówienie przez formularz ze swojego konta w Nju gdzie mam numery tel., czyli w sumie czwarty raz. Lecz otrzymałem odpowiedź, żebym udał się do wspomnianej strony Nju światłowód gdzie jest weryfikacja lokalizacji lub do doradców.


Pytanie zatem do forumowiczów - jak w takiej sytuacji, skutecznie doprowadzić do instalacji Nju?  W lokalizacji jest przecież dostępny Orange światłowód, obie usługi są świadczone tak naprawdę przez tego samego dostawcę oraz  z tego co mi wiadomo identyczne od strony technicznej. Albo chociaż otrzymać jasną odpowiedź zwrotną o przyczynach braku możliwości? Nawet w stylu: ?w tej lokalizacji świadczymy tylko Orange, bo jest droższy, nie chcemy tu "biedaków"z  Nju i już? ;-) 
Może ktoś przerabiał podobny przypadek, ma jakiś pomysł, ?trick?? 
Nie wiem, tak już tylko gdybam - może np. najpierw zamówić Orange światłowód na czas nieokreślony, a potem po miesiącu-dwóch jakoś zmigrować do Nju?

Pozdrawiam.


 

Jak skutecznie zamówić zainstalować Nju Światłowód? W lokalizacji jest Orange Światłowód (2024-05-01 17:55)

Współczuję koledze, u mnie udało się od razu. Pomysłu jak wybrnąć, niestety nie mam.
Będę trzymał kciuki. 

~svenson

 

Jak skutecznie zamówić zainstalować Nju Światłowód? W lokalizacji jest Orange Światłowód (2024-05-03 09:22)


@svenson: dzięki za trzymanie kciuków. Z ciekawości: w jaki sposób zamawiałeś? Przez stronę czy przez konsultantów?


Zastanawiam się jak dalej gryźć sprawę, bo moje próby zamówienia przez konsultantów przepadają jak w czarnej d?iurze. Z kolei jeśli weryfikacja adresu przez wspomnianą stronę Nju jest negatywna, w zasadzie nie ma innej formy kontaktu. Tzn. na stronach Nju jest jakiś adres ?analogowy? w Skierniewicach. Lecz nawet jeśli wyślę tam klasyczny list, mogą w odpowiedzi znów mnie odesłać do zamawiania przez net, gdzie weryfikacja mojego adresu ?na dzień dobry? nie przejdzie. Albo do konsultantów - i kółko się zamknie.


Myślę już nawet czy udać się do instytucji typu UOKIK czy Rzecznik konsumentów. Chodzi mi o to, że po złożeniu zamówienia brak kontaktu od strony dostawcy jest równoznaczny  z brakiem możliwości. Zamawiający nie dostaje żadnej informacji zwrotnej. Z jednej strony rozumiem dostawcę - po co ma dzwonić, wysyłać maile itp. ponosić tym samym dodatkowe koszty, skoro nie można świadczyć usługi. Z drugiej jednak  - jako zamawiający nie mam żadnej pewności, że moja sprawa nabrała jakikolwiek ?bieg?. Nie dostałem żadnego potwierdzenia przyjęcia zamówienia, numeru. Poza tym sami przyznają, że w ich bazie mogą być nieścisłości. A kto wie, może weryfikacja możliwości świadczenia usługi polegała na tym, że np. kolejna osoba sprawdziła adres w tej samej bazie danych, do której i ja mam dostęp przez internet?


Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł  jak ?podejść? Nju?
Albo wiedzę czy bywają przypadki, że w miejscach gdzie jest Orange Światłowód, mimo to z jakichś powodów  Nju Światłowód nie może być świadczony? Aha, dla jasności: w moim lokalu nie ma usługi Orange (wyklucza to instalację Nju), bo i o to byłem pytany przez konsultanta. Natomiast generalnie Orange Światłowód jest świadczony w budynku. Zresztą zaznaczyłem w tytule topicu oraz w przeciwnym wypadku nie męczyłbym Nju ani nie pisał tu elaboratów ;-)
Pozdrawiam.

 

Jak skutecznie zamówić zainstalować Nju Światłowód? W lokalizacji jest Orange Światłowód (2024-05-04 21:55)

Zamawiałem w aplikacji nju na smartfon. 

~svenson

 

Jak skutecznie zamówić zainstalować Nju Światłowód? W lokalizacji jest Orange Światłowód (2024-05-06 15:10)

U mnie także jest dostępny Orange, Vectra, Play, T-Mobile, INEA, RFC w FTTH, Nju Mobile niestety brak dostępu





~userbezneta

odpowiedź

Jak skutecznie zamówić zainstalować Nju Światłowód? W lokalizacji jest Orange Światłowód | stanley99 (01.05.2024, 12:22)

<span id="docs-internal-guid-1005bcdf-7fff-468d-90d1-9598d8fc1d8e">Witam

Sytuacja jest następująca:
-chcę zainstalować Nju światłowód w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym
-w budynku na 100% jest świadczony Orange Światłowód, można nawet zamówić online,
-próba zamówienia Nju  przez formularz internetowy: ?we wskazanej lokalizacji usługa jest niedostępna? :-(
https://nju.pl/sprawdz-dostepnosc

W ciągu ostatniego około miesiąca trzykrotnie próbowałem zamówić przez doradców, raz na czacie, dwa razy telefonicznie. Za każdym razem podobny scenariusz:
?tak, rzeczywiście, według naszego systemu w tej lokalizacji usługa jest niedostępna, ale przekażemy do weryfikacji, bo czasem zdarzają się nieścisłości. Odezwiemy się, jeżeli instalacja będzie możliwa?. Po czym takie zamówienie przepada jak kamień w wodę, żadnej informacji zwrotnej.
Aha, próbowałem jeszcze złożyć ?pisemne? zamówienie przez formularz ze swojego konta w Nju gdzie mam numery tel., czyli w sumie czwarty raz. Lecz otrzymałem odpowiedź, żebym udał się do wspomnianej strony Nju światłowód gdzie jest weryfikacja lokalizacji lub do doradców.


Pytanie zatem do forumowiczów - jak w takiej sytuacji, skutecznie doprowadzić do instalacji Nju?  W lokalizacji jest przecież dostępny Orange światłowód, obie usługi są świadczone tak naprawdę przez tego samego dostawcę oraz  z tego co mi wiadomo identyczne od strony technicznej. Albo chociaż otrzymać jasną odpowiedź zwrotną o przyczynach braku możliwości? Nawet w stylu: ?w tej lokalizacji świadczymy tylko Orange, bo jest droższy, nie chcemy tu "biedaków"z  Nju i już? ;-) 
Może ktoś przerabiał podobny przypadek, ma jakiś pomysł, ?trick?? 
Nie wiem, tak już tylko gdybam - może np. najpierw zamówić Orange światłowód na czas nieokreślony, a potem po miesiącu-dwóch jakoś zmigrować do Nju?

Pozdrawiam.


wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

34 gości i 1 zalogowanych użytkowników

Komunikat o cookies