forumstrona www, moje kontostronaGoclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc

 

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc (2016-12-23 18:05)

<span >Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Szukam pomocy w konfiguracji mojego telefonu Goclever Quantum 400 Lite. Przeniosłam numer z Orange na kartę do Nju z rachunkiem. Próbowałam uzyskać pomoc w obsłudze, ale wypięli się i przesłali mi niekompletne dane. Napisali, że mam szukać pomocy technicznej w serwisie Goclevera. A ja potrzebuje tylko wszystkich danych tak jak są wyświetlane wg ustawień z Orange. Tam miałam internet i wszystko działało. Teraz nie mam internetu. Może ktoś zna się na tym i zechciałby mi pomóc? 

 

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc (2016-12-25 16:10)

Czy próbowałaś ustawić internet wg. danych ze strony Nju?



http://www.njumobile.pl/obsluga/pomoc-techniczna,ustawienie-internetu-w-telefonie

[edytowane przez ciajus o 16:11 w dniu 2016-12-25]
 

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc (2016-12-26 19:17)

Tak, próbowałam. Otrzymałam też od nju maila z podanymi ustawieniami, ale nie dałam rady ustawic internetu. Oto otrzymane ustawienia:


Nazwa konfiguracji: internet Njumobile
<span lang="zxx">Nośnik danych: GPRS

<span lang="zxx"><span lang="zxx">APN<span lang="zxx">(punkt dostępu): internet
<span lang="zxx">Nazwa użytkownika: internet
<span lang="zxx">Hasło: internet <span lang="zxx">Uwierzytelnianie: normalne
<span lang="zxx">Adres IP telefonu: Automatyczny
<span lang="zxx">Podstawowy serwer DNS: 217.116.100.65
<span lang="zxx">Dodatkowy serwer DNS: 79.163.127.70
<span lang="zxx">Dla połączenia internet nie musisz ustawiać bramki IP, adresu serwera Proxy oraz numerów ich portów (te pola zostaw puste). 
<span lang="zxx">

<span lang="zxx">MMS<span lang="zxx">Nazwa konfiguracji: MMS nju mobile
<span lang="zxx">APN (punkt dostępu): mms 

<span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx">Nazwa użytkownika: mms
<span lang="zxx">Hasło: mms <span lang="zxx">Nośnik danych: GPRS 
<span lang="zxx">Uwierzytelnianie: normalne 
<span lang="zxx">Pobieranie: automatyczne 
<span lang="zxx">Serwer (strona główna): http://mms.njumobile.pl 
<span lang="zxx">Adres bramki IP: 192.168.6.104
<span lang="zxx">Port IP: 9201
<span lang="zxx">

<span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx"><span lang="zxx">UWAGA: w przypadku telefonów obsługujących protokół TCP/IP (wymagających podania adresu serwera Proxy i numeru portu Proxy) zamiast ustawień Adresu bramki IP i Portu IP należy zastosować następujące parametry: 
<span lang="zxx">Adres serwera Proxy: 192.168.6.104
<span lang="zxx">Port Proxy: 8080
<font color="#185d68">
</font><span lang="zxx">Szukałam w necie ustawień jakie miałam w Orange i znalazam, ale nie umiem ich zmienić na nju. Oto co znalazłam i co u mnie działało i tak to wygląda jak się wyswietla:<span lang="zxx">
<span lang="zxx">
nazwa- Internet orange
apn-internet
typ apn- default
proxy-nie ustawiono
port- nie ustawiono
nazwa uzytkownika-internet
hasło- internet
serwe- nie ustawiono
mmsc- http://mms.orange.pl
proxy dla mms- 192.168.006.104
port mms- 8080
mcc-260
mnc-03
typ uwierzytelniania- pap lub chap
protokół apn- IPv4
protokół apn podczas roamingu- IPv4
włącz apn zaznaczone
nośnik- nie określono<span lang="zxx">

w/g:<span lang="zxx">
<span lang="zxx">http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,2779800001,title,goclever-quantum-4-ustawienie-internetu-orange,forumthread.html

[edytowane przez ewa2016 o 19:41 w dniu 2016-12-26]
 

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc (2016-12-26 19:40)

Może będzie tutaj ktoś z bardziej techniczną wiedzą, bo ciężko mi Ci pomóc. Niestety nie wiem co Ci doradzić. 

 

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc (2016-12-26 19:44)

Ok. U mnie w aparacie wyświetlają się te ustawienia w takiej kolejności i przy róznych konfiguracjach internet nie chce działać. Nie moge ustawiać żadnych podstawowych ani pomocniczych proxy. Zwyczajnie nie mam takich opcji. chyba coś robie nie tak.

 

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc (2016-12-26 19:45)

Może jakis podobny aparat ma takie menu ustawień?

 

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc (2016-12-27 11:25)

<span >Uruchomiłam po wielu próbach internet i mmsy. Dodałam nowe - 5 różnych - i kasowałam stare z Orange.  Bazowałam na ustawieniach dla mojego telefonu z konfiguracji Quantum 400 Lite z Play i T-Mobile oraz Orange. Po pierwszym udanym połączeniu z internetem okazało się, że tak jak w Orange, tak i Nju (w sumie to te same nadajniki) wystepuja problemy z siecią 3G. Trzeba kilka razy przestawiać w ustawieniach, raz na G, raz na 3G. Na razie chociaż chwilami mam 3G, to na stałe włączyłam G, większa pewość działania. Transfer jest zdecydowanie wolniejszy, ale jest i to cieszy. Może w wiekszych aglomeracjach, gdzie jest więcej nadajników i lepsze pokrycie sygnałem, zasięg byłby lepszy. U mnie jest tylko jeden nadajnik, mała miejscowośc i raczej nie doczekam się szybko czegoś lepszego. Dziękuję za podtrzymanie na duchu i życzę wszystkim forumowiczom Szczęśliwego 2017 roku, aby nasza sieć się rozwijała, była bardziej życzliwa i pomocna, mniej podsłuchiwała, krócej gromadziła nasze dane i nie utrudniała nam życia, które i tak jest juz wystarczająco zabiegane.

 

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc (2016-12-27 13:28)

Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy z tym telefonem, to proszę dać znać, chętnie pomogę. Zapisałam wszystko również jako plik pdf. Zawsze łatwiej wydrukować i mieć jako podkładkę w sytacjach awaryjnych.

odpowiedź

Goclever Quantum 400 Lite - prośba o pomoc | ewa2016 (26.12.2016, 19:44)

Ok. U mnie w aparacie wyświetlają się te ustawienia w takiej kolejności i przy róznych konfiguracjach internet nie chce działać. Nie moge ustawiać żadnych podstawowych ani pomocniczych proxy. Zwyczajnie nie mam takich opcji. chyba coś robie nie tak.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

41 gości i 0 zalogowanych użytkowników