forumnju z rachunkiemofertaPołączenia za granicę czemu droższe niż w roamingu?

Połączenia za granicę czemu droższe niż w roamingu?

 

Połączenia za granicę czemu droższe niż w roamingu? (2015-04-27 17:01)

Czemu połączenia za granicę są daleko droższe niż połączenia w roamingu?
Dla przykładu rozmowa do Niemiec 30:37 kosztowała mnie 45.76 zł + 5.89 zł czyli 51.65 zł.


Mając usługę "jak w kraju na 3 dni" zapłacę 6 zł +  31 * 0,19 zł/ minuta = 11,89 zł


Jakoś nie znalazłem usługi, która by ograniczyła rachunki przy rozmowach międzynarodowych.


To, że 5x taniej jest dzwonić z Niemiec do Polski niż z Polski do Niemiec to jakaś gorzka ironia.

 

Połączenia za granicę czemu droższe niż w roamingu? (2015-07-23 12:31)

Po paru miesięcznych rachunkach typu ~260 zł kupiłem kartę prepaid innego operatora (Lyca) gdzie rozmowy do UE są za max 0,39 zł/min. Rozmowy ~4,5 x taniej i brak abonamentu -> problem rozwiązany.

 

Połączenia za granicę czemu droższe niż w roamingu? (2015-07-23 16:45)

Połączenia w roamingu są regulowane i w całej Unii są takie same górne limity połączeń, natomiast połączenia międzynarodowe do UE rządzą się innymi prawami i są droższe, zwykle cena jest na poziomie ok. 2zł/min.
Jak ktoś dużo dzwoni to może wykorzystać VoIP jeśli ma stałe łącze internetowe w domu albo co najmniej LTE, bądź kupić pre-paida z tańszymi połączeniami międzynarodowymi, tak jak Ty zrobiłeś.

 

Połączenia za granicę czemu droższe niż w roamingu? (2015-08-07 11:21)

Kup sobie kartę klucz będziesz miał poniższe koszta do Nieniec
<div id="partialInternationalTariff"> 0,15 PLN / min
0,50 PLN / SMS
2,46 PLN / MMS
</div>

 

Połączenia za granicę czemu droższe niż w roamingu? (2016-05-13 20:15)

to jest odpowiedź na post:

Czemu połączenia za granicę są daleko droższe niż połączenia w roamingu?
Dla przykładu rozmowa do Niemiec 30:37 kosztowała mnie 45.76 zł + 5.89 zł czyli 51.65 zł.


Mając usługę "jak w kraju na 3 dni" zapłacę 6 zł +  31 * 0,19 zł/ minuta = 11,89 zł


Jakoś nie znalazłem usługi, która by ograniczyła rachunki przy rozmowach międzynarodowych.


To, że 5x taniej jest dzwonić z Niemiec do Polski niż z Polski do Niemiec to jakaś gorzka ironia.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~kkkk

 

Połączenia za granicę czemu droższe niż w roamingu? (2018-05-29 18:02)

Połączenia telefoniczne przez Google Hangouts wyglądają no dobrą opcję. Tylko trzeba mieć wystarczająco dobry internet, bo to idzie tą drogą.

 

Połączenia za granicę czemu droższe niż w roamingu? (2018-05-29 19:30)

to jest odpowiedź na post:

Połączenia telefoniczne przez Google Hangouts wyglądają no dobrą opcję..


Ja do połączeń  net-->zagraniczna sieć telefoniczna od wielu lat używam Skype. Koszt minuty na stacjonarne do Niemiec bodaj ok. 2eurocenty/min, czyli ok. 10 groszy/min (dochodzi jeszcze opłata za rozpoczęcie każdej rozmowy, bodaj 0,05euro) . Zatem ok. 15-20x mniej niż za połączenie międzynarodowe z nju, czy innego podobnego operatora w Polsce.

odpowiedź

Połączenia za granicę czemu droższe niż w roamingu? | konrad (27.04.2015, 17:01)

Czemu połączenia za granicę są daleko droższe niż połączenia w roamingu?
Dla przykładu rozmowa do Niemiec 30:37 kosztowała mnie 45.76 zł + 5.89 zł czyli 51.65 zł.


Mając usługę "jak w kraju na 3 dni" zapłacę 6 zł +  31 * 0,19 zł/ minuta = 11,89 zł


Jakoś nie znalazłem usługi, która by ograniczyła rachunki przy rozmowach międzynarodowych.


To, że 5x taniej jest dzwonić z Niemiec do Polski niż z Polski do Niemiec to jakaś gorzka ironia.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

18 gości i 1 zalogowanych użytkowników