forumnju na kartęusługiVPN i blokada portów

VPN i blokada portów

 

VPN i blokada portów (2020-02-14 12:29)

<div>Po udostępnieniu internetu na laptop lub komputer nie działa połączenie VPN wykorzystujące porty np: 443 , 5555 , 4500.</div><div>(brak połączenia po adresie IP jak i po domenie).
</div><div>Połączenie ze zdalną kamerą wymaga oczekiwania około minuty a czasem wielokrotnego powtarzania.
</div><div>Po wsadzeniu do telefonu karty innego operatora (sprawdzałem na dwu innych kartach i modelach telefonu) nie ma problemu z połączeniem.</div><div>W jaki sposób njiu filtruje połączenia czy też blokuje porty? Niestety nie mogę sprawdzić co się dzieje na routerach njiu podczas zestawiania mojego połączenia więc proszę o fachową techniczną odpowiedź.
</div>

~rafał

 

VPN i blokada portów (2020-02-16 22:01)

Witam
U mnie OpenVPN śmiga bez problemu, również na porcie 443. Natomiast miałem problemy z PPTP, właśnie jakby była założona jakaś blokada. Nie ustaliłem, czy problem był po stronie Nju, czy dostawcy łącza, gdzie stoi serwer VPN.  Próby robiłem ze 3 lata temu. W każdym razie po zmianie na OpenVPN jak ręką odjął.
Pozdrawiam. 

[edytowane przez stanley99 o 22:02 w dniu 2020-02-16]
 

VPN i blokada portów (2022-04-25 00:59)

U mnie nie działa (a działał) VPN L2TP z IPsec :/ Po prostu przestał, tak jakby nju zaczęło blokowac ruch na porcie 500, 4500 i 1701 - na routerze brak ruchu kiedy próbuję połączyć się ze smartfona z kartą nju :(  Zmianiam kartę na t-mobile i VPN działa pięknie :/ NJU coś blokuje, chociaż na infolinii palą głupa, ze tego nie robią...

~lakukaracza

odpowiedź

VPN i blokada portów | ~rafał (14.02.2020, 12:29)

<div>Po udostępnieniu internetu na laptop lub komputer nie działa połączenie VPN wykorzystujące porty np: 443 , 5555 , 4500.</div><div>(brak połączenia po adresie IP jak i po domenie).
</div><div>Połączenie ze zdalną kamerą wymaga oczekiwania około minuty a czasem wielokrotnego powtarzania.
</div><div>Po wsadzeniu do telefonu karty innego operatora (sprawdzałem na dwu innych kartach i modelach telefonu) nie ma problemu z połączeniem.</div><div>W jaki sposób njiu filtruje połączenia czy też blokuje porty? Niestety nie mogę sprawdzić co się dzieje na routerach njiu podczas zestawiania mojego połączenia więc proszę o fachową techniczną odpowiedź.
</div>
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

293 gości i 0 zalogowanych użytkowników