forumnju z rachunkiemusługiRoaming a rozmowy międzynarodowe

Roaming a rozmowy międzynarodowe

 

Roaming a rozmowy międzynarodowe (2019-07-17 17:19)

Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi czy np. będąc w Chorwacji i dzwoniąc na nr niemiecki zapłacę jak za międzynarodowy czy roaming za darmo?

~jacek

 

Roaming a rozmowy międzynarodowe (2019-07-17 18:03)

Telefon na numer niemiecki to rozmowa zagraniczna - niezależnie, skąd dzwonisz i gdzie przebywa właściciel (lub tylko aparat).
 Roaming to rozmowy z numerami polskimi niezależnie od miejsca pobytu osób rozmawiających.

 

Roaming a rozmowy międzynarodowe (2019-07-17 19:01)

Hej :) Właśnie nie, połączenia międzynarodowe to te które wykonujesz będąc w Polsce na numer zagraniczny i wówczas opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem usług w ofercie nju na abonament, czyli płacisz dodatkowo, bo nie wchodzą w limit w usłudze obniżającej koszty połączeń. Gdy jesteś w roamingu, czyli za granicą między krajami 1 strefy możesz dzwonić w ramach usługi obniżającej koszty połączeń i nie zapłacisz więcej niż wynosi limit w tej usłudze. Na stronie nju jest opisane czym jest rozmowa międzynarodowa. https://www.njumobile.pl/obsluga/uslugi,polaczenia-miedzynarodowe. Pozdrawiam :)
<font color="#00273f">
</font>
<font color="#00273f">
</font>
 

[edytowane przez pilotka o 19:02 w dniu 2019-07-17]
 

Roaming a rozmowy międzynarodowe (2019-07-18 06:59)

Dzięki za sprecyzowanie - zasugerowałem się określeniem roamingu jako zasady, że  "Za korzystanie z usług podczas podróży po UE płacisz dokładnie tę samą cenę, jaką zapłaciłbyś, gdybyś był w swoim kraju"
Założyłem, że jeżeli z PL do DE to rozmowa międzynarodowa, to z innego kraju UE także (like at home)

Plusik poleciał<strong>
</strong>

[edytowane przez jacp11 o 07:00 w dniu 2019-07-18]
 

Roaming a rozmowy międzynarodowe (2019-07-18 19:32)

Dziękuję jacp11 :) Jeszcze może komuś przyda się informacja, że w ofercie nju na abonament można w roamingu korzystać z usługi wifi calling, ale tu uwaga: połączenia wykonywane w roamingu do kraju będą taryfikowane jak krajowe, natomiast dzwoniąc w roamingu w ramach tej usługi na numery zagraniczne np. niemiecki czy holenderski już jesteśmy taryfikowani jak za połączenia międzynarodowe, co wiąże się oczywiście z dodatkowymi opłatami.

[edytowane przez pilotka o 19:35 w dniu 2019-07-18]

odpowiedź

Roaming a rozmowy międzynarodowe | ~jacek (17.07.2019, 17:19)

Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi czy np. będąc w Chorwacji i dzwoniąc na nr niemiecki zapłacę jak za międzynarodowy czy roaming za darmo?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

16 gości i 0 zalogowanych użytkowników