4G zamiast LTE.

 

4G zamiast LTE. (2019-03-02 13:20)

Serwus.


Telefon CAT S61 z DualSim (dwie karty sim - Play (do rozmów i SMSów) oraz Nju (komórkowa transmisja danych).)
Android w wersji 8.1.0, 
Karta USIM z Nju


Problem jest następujący: w zaawansowanych ustawieniach sieci w zakładce Nju nie mam możliwości ustawienia LTE jako preferowanego typu sieci (w zakładce Play jest taka możliwość), dostępne jest jedynie 4G.
Jeżeli w Komórkowej transmisji danych wybiorę kartę Nju, w górnym pasku, koło zasięgu wyświetla mi się ikona 4G. Natomiast jeśli w KTD wybiorę kartę Play, to koło ikony zasięgu wyświetla mi się LTE.
Różnice są także w teście szybkości internetu po zmianie domyślnych kart SIM do komórkowej transmisji danych:
- 4G w Nju - pobieranie 8,7 Mb/s, wysyłanie 5,8 Mb/s
- LTE w Play - pobieranie 56,5 Mb/s, wysyłanie 8,9 Mb/s
Różnice są jak widać znaczne...


Dodam, że zamiana kart SIM na tackach nie przynosi rezultatu :|


Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

 

4G zamiast LTE. (2019-03-27 16:23)

<h4 class="">4G = LTE. </h4>

~jaa11

odpowiedź

4G zamiast LTE. | levy (02.03.2019, 13:20)

Serwus.


Telefon CAT S61 z DualSim (dwie karty sim - Play (do rozmów i SMSów) oraz Nju (komórkowa transmisja danych).)
Android w wersji 8.1.0, 
Karta USIM z Nju


Problem jest następujący: w zaawansowanych ustawieniach sieci w zakładce Nju nie mam możliwości ustawienia LTE jako preferowanego typu sieci (w zakładce Play jest taka możliwość), dostępne jest jedynie 4G.
Jeżeli w Komórkowej transmisji danych wybiorę kartę Nju, w górnym pasku, koło zasięgu wyświetla mi się ikona 4G. Natomiast jeśli w KTD wybiorę kartę Play, to koło ikony zasięgu wyświetla mi się LTE.
Różnice są także w teście szybkości internetu po zmianie domyślnych kart SIM do komórkowej transmisji danych:
- 4G w Nju - pobieranie 8,7 Mb/s, wysyłanie 5,8 Mb/s
- LTE w Play - pobieranie 56,5 Mb/s, wysyłanie 8,9 Mb/s
Różnice są jak widać znaczne...


Dodam, że zamiana kart SIM na tackach nie przynosi rezultatu :|


Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

23 gości i 0 zalogowanych użytkowników