forumnju z rachunkiemofertaPrzeniesienie 4 numerów z Orange do nju (wspólny abonament)

Przeniesienie 4 numerów z Orange do nju (wspólny abonament)

 

Przeniesienie 4 numerów z Orange do nju (wspólny abonament) (2019-01-03 00:01)

Cześć Mateusz :) Data zakończenia umowy nie ma tu nic do rzeczy, większość (o ile nie wszyscy) operatorów rozlicza usługi w  cyklach bilingowych i oddaje numer nie na koniec umowy promocyjnej, lecz na koniec okresu rozliczeniowego po zakończonej umowie (z zachowaniem pełnego okresu rozliczeniowego wypowiedzenia). Ma to zapewne aspekt praktyczny, łatwiej jest rozliczać faktury w pełnych cyklach. Oczywiście Klient do końca cyklu nie musi za to extra płacić, bo promocja się skończyła :) Nadal nie rozumiem, co dla Ciebie jest niejasne z tym punktem. Po wygaśnięciu umowy, a przed zakończeniem cyklu rozliczeniowego, w którym to nastąpiło, numer będzie rozliczany na takiej samej zasadzie, co dotychczas, usługi obniżające koszty połączeń też działają w cyklach, więc do końca okresu rozliczeniowego nie powinieneś mieć dodatkowych opłat, tym bardziej, że innej możliwości migracji nie ma. Pozdrawiam :)

 

Przeniesienie 4 numerów z Orange do nju (wspólny abonament) (2019-01-03 16:57)

Hej! Dzięki za cierpliwość i Twoje odpowiedzi :) .
<font color="#00273f"><span >
</font>
Przepraszam za to, że nie do końca rozumiem proces migracji z punktu widzenia podpisanej przeze mnie i dotychczasowego operatora umowy - bo przecież jeśli umowa się kończy 25.01 to z Orange po tej dacie nic mnie nie łączy, nie mają względem mnie żadnych zobowiązań więc dlaczego mają obsługiwać mój nr do 01.02 ? - przecież Umowa się skończyła, klient odszedł do nowego operatora. Ale jak piszesz, że innej możliwości migracji nie ma, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko poddać się tej procedurze :)


Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję pilotko za pomoc i pozdrawiam :) ,
M.

~mateusz

 

Przeniesienie 4 numerów z Orange do nju (wspólny abonament) (2019-01-03 23:29)

Hej ponownie :) Umowa na czas określony wygaśnie z końcem okresu rozliczeniowego, bo zgodnie z jej warunkami należy zachować jeden pełny okres rozliczeniowy wypowiedzenia. W razie jakbyś miał jakieś pytania po przeniesieniu do nju, to pisz śmiało, jak tylko będę potrafiła to pomogę :) A i nie zapomnij po przeniesieniu na obydwu numerach podstawowych włączyć usługi "Im dłużej, tym lepiej", która raz:  znosi dociążenie 9 zł, a dwa powiększa z czasem pakiet danych, finalnie do 30 GB. Pozdrawiam :)

 

Przeniesienie 4 numerów z Orange do nju (wspólny abonament) (2019-01-04 22:54)

Cześć pilotko :) - jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za pomoc i rozwianie wszelkich wątpliwości. 


Właśnie poprzez stronę internetową złożyłem zamówienie na migrację 2 nr do oferty nju na abonament - poszło bez  problemu, Niestety nie mogę złożyć analogicznego zamówienia migracji 2 nr do oferty nju na kartę - pojawia się komunikat: "niestety nie można kontynuować, możesz spróbować zamówić nowy numer" - hmm... ale ja chcę zmigrować istniejący nr a nie zamówić nowy... no nic, mam nadzieję, że ktoś ze sklepu nju albo działu sprzedaży się do mnie odezwie i finalnie przeniosę te 2 nr na kartę.


Dzięki za wsparcie pilotko i za Twoją pomoc!


Pozdrawiam,
M.

~mateusz

 

Przeniesienie 4 numerów z Orange do nju (wspólny abonament) (2019-01-06 18:30)

Informacja dla chcących bezpośrednio przejść z abonamentu Orange na kartę w nju - nie da się - poniżej otrzymane info: 


"aby przejść do nju na kartę, musiałaby Pani przejść w Orange na kartę,następnie migracja następuje za pomocą SMS. Szybciej będzie przenieść od razu
na abonament"


M.

~mateusz

 

Przeniesienie 4 numerów z Orange do nju (wspólny abonament) (2019-01-07 18:08)

Cześć Mateusz :) To dziwne, bo w regulaminie migracji nie ma takiej informacji, że trzeba najpierw zmigrować numery na kartę w Orange. Widocznie jest jakiś problem z tym. Jak przeniesiesz na abonament, jak Ci sugerowałam w pierwszym wpisie to i tak trzeba zmigrować na kartę, żeby dołączyć jako dodatkowe, więc nie wiem co nastąpi szybciej. A Orange jak szybko jest w stanie zmigrować te dwa numery do oferty na kartę? Zmiana z Orange na kartę do nju na kartę to kwestia 24 godzin. Pozdrawiam.

 

Przeniesienie 4 numerów z Orange do nju (wspólny abonament) (2019-01-07 19:29)

Cześć pilotko :) !


Dziś byłem w salonie Orange aby zmienić ofertę dla 2 numerów z abonamentu na kartę. Numery te przejdą na kartę z początkiem nowego okresu rozliczeniowego czyli tego samego dnia, w którym  w nju pojawią się 2 przenoszone numery podstawowe (na które nju ma już moje zamówienie złożone przez internet). 
Wtedy pozostaną mi 2 kroki:
- migracja z Orange na kartę do nju na kartę,
- stworzenie tandemów (2x2) w nju.

Mam nadzieję, że to wszystko zadzieje się w ciągu 24 h.


Pozostaje mi tylko czekać na rozwój wypadków :).


Pozdrawiam,
M.

~mateusz

 

Przeniesienie 4 numerów z Orange do nju (wspólny abonament) (2019-02-11 13:18)

Udało się. Z kronikarskiego obowiązku wspomnę tylko dla potomnych, którzy będą może przechodzić podobną ścieżkę, że przeniesienie jest bezprzerwowe jeśli chodzi o odbieranie telefonów - o możliwość dzwonienia trzeba zadbać dodatkowo - dotyczy to nr które będą nr dodatkowymi. Po zmianie abonamentu na Orange na kartę należy taką kartę doładować aby wysłać sms przenoszący nr do nju (i ewentualnie z niej dzwonić). Po przeniesieniu do nju taką kartę należy ponownie doładować aby móc wykonywać połączenia bo od momentu złożenia zamówienia na stworzenie tandemu do momentu podpisania umowy trochę czasu mija. Logiczne ale nigdzie to wyraźnie nie było napisane (przynajmniej ja nie trafiłem na taką informację) i mi to umknęło.
M.

~mateusz

odpowiedź

Przeniesienie 4 numerów z Orange do nju (wspólny abonament) | ~mateusz (29.12.2018, 03:30)


<font color="#00273f"><span >Witam,</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Mam 4 numery w Orange w pakiecie rodzinnym (1x Plan LTE Główny + 3x Plan LTE Dodatkowy), które chciałbym przenieść do nju na abonament. </font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Z tego co widzę to w nju nie można mieć 4 numerów razem więc zostaje mi opcja 2x tandem - czy tak?</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Jeśli tak to jak jednocześnie przenieść numery do nju ? - ponieważ numer do pary w tandemie  (czyli nju dodatkowy) można połączyć dopiero po przeniesieniu pierwszego numeru (czyli nju podstawowy) do sieci nju. </font>
<font color="#00273f"><span >A w Orange wszystkim 4 numerom umowa kończy się tego samego dnia więc wszystkie muszą znaleźć się w nju też tego samego dnia.</font>
<font color="#00273f"><span >
</font>
<font color="#00273f"><span >Z góry dziękuję za odpowiedź,</font>
<font color="#00273f"><span >M.</font>
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

14 gości i 1 zalogowanych użytkowników