forumstrona www, moje kontomoje kontoprzejście do nju drugiej osoby z zachowaniem jej starego nr

przejście do nju drugiej osoby z zachowaniem jej starego nr

 

przejście do nju drugiej osoby z zachowaniem jej starego nr (2018-05-02 21:28)

Mam ofertę jeden na wszystko - nju z rachunkiem 39 zł, moja Mama w tej chwili ma abonament z orange do września. Jak go skończy chce przejść do nju. Mam w związku z tym pytanie jak to zrobić żeby zachowała swój poprzedni nr przechodząc do nju i jak jest najkorzystniej, chcemy być razem na jednym rachunku (zależy nam na nielimitowanych rozmowach we wszystkich sieciach komórkowych i stacjonarnych, na SMS-ach, MMS-ach oraz na internecie), żeby wykupić dodatkowy nr za 9 zł, czy być tandem po 19 zł na głowę??? 

 

przejście do nju drugiej osoby z zachowaniem jej starego nr (2018-05-02 22:50)

Przede wszystkim, by przenoszony numer znalazł się na Twoim koncie, czyli został przypisany do Twojego rachunku musi być zarejestrowany na Ciebie, więc na początek należy dokonać cesji numeru, który jest w Orange na Ciebie. W tym celu powinnaś udać się z mamą do salonu Orange,  trzeba zabrać kartę SIM, umowę, oraz Wasze dowody osobiste. Kiedy dojdzie już do cesji, czyli przepisania zobowiązania, wniosek o  migrację  numeru z sieci Orange do nju składasz przez stronę internetową www.njumobile.pl wybierając w procesie zakupowym jako numer dodatkowy przeniesienie numeru z innej sieci.  Zamówienie składasz w ostatnim okresie rozliczeniowym obowiązywania Umowy. Jest to o tyle istotne, ponieważ jeżeli złożysz ten wniosek wcześniej, to migracja nastąpi pierwszego dnia następnego okresu rozliczeniowego, a  w związku z zerwaniem umowy przed okresem, na który została zawarta zostanie wystawiona nota obciążeniowa. Wybór usługi zależy już oczywiście od potrzeb. Jeżeli potrzebujesz więcej internetu, możesz wybrać opcję 39+9, czyli "Najwięcej nie więcej niż 39.00 zł" + dodatkowy 9.00 zł., możesz też wybrać klasyczny tandem "Wszystko nie więcej niż 29.00 zł" zł + 9.00 zł za dodatkowy. Usługę zmieniasz na numerze podstawowym. Przy tej pierwszej opcji już teraz sugeruję zmienić usługę z "Jeden na wszystko" na "Najwięcej nie więcej niż 39.00 zł", ponieważ za tę samą cenę, otrzymasz więcej GB, zamiast 13 GB w podstawie 20 GB, a dzięki usłudze "im dłużej, tym lepiej" jeżeli masz ją aktywną, ten pakiet będzie oczywiście większy. Trzeba wziąć pod uwagę, że pakiet danych będzie współdzielony przez dwa numery, stąd jeżeli teraz samodzielnie wykorzystywałaś ten, który masz dostępny w usłudze "Jeden na wszystko"  i mama też korzysta z transmisji danych to proponuję zostać przy opcji 39+9. Te dwie usługi różnią się tylko wielkością pakietu danych do wykorzystania,

[edytowane przez pilotka o 22:58 w dniu 2018-05-02]

odpowiedź

przejście do nju drugiej osoby z zachowaniem jej starego nr | agunia (02.05.2018, 21:28)

Mam ofertę jeden na wszystko - nju z rachunkiem 39 zł, moja Mama w tej chwili ma abonament z orange do września. Jak go skończy chce przejść do nju. Mam w związku z tym pytanie jak to zrobić żeby zachowała swój poprzedni nr przechodząc do nju i jak jest najkorzystniej, chcemy być razem na jednym rachunku (zależy nam na nielimitowanych rozmowach we wszystkich sieciach komórkowych i stacjonarnych, na SMS-ach, MMS-ach oraz na internecie), żeby wykupić dodatkowy nr za 9 zł, czy być tandem po 19 zł na głowę??? 
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

47 gości i 0 zalogowanych użytkowników