forumnju z rachunkiemusługiWzmacniacz sygnału GSM

Wzmacniacz sygnału GSM

 

Wzmacniacz sygnału GSM (2017-05-28 21:03)

Witam

Mieszkam na wsi i w domu mam bardzo słaby zasięg. Dokładnie to mam zasięg tylko przy oknie w 1 pokoju, a reszta domu brak. Widziałem na allegro wzmacniacze/repeater GSM i do kogoś bardziej rozeznanego w temacie czy takie coś jest legalne? (Tutaj link skąd moje wątpliwości). A jak nie jest to skąd uzyskać pozwolenie na instalacje takiego urządzenia. Do najbliższego nadajnika mam ~3 km. Zależy mi tylko na poprawieniu zasięgu w budynku (mam nadzieję, że internet będzie działał szybciej).

Z góry dzięki za odpowiedź;)

Pozdrawiam
Michał

~mjakmichal

 

Wzmacniacz sygnału GSM (2017-05-29 00:00)

istnieją anteny GSM i nie słyszałem żeby były nielegalne,. możesz je podłączyć bezpośrednio do do modemu jeśli chodzi o internet, albo do odbiornika w domu, aby rozsyłał sygnał,.. ( stosuje się je na halach, albo jakiś blaszakach, gdzie sama struktura budynku zakłóca sygnał.. albo chociaż przy popularnym internecie radiowym,.. gdzie stosuje się antenę kierunkową.. (czyli blaszka w plastykowym opakowaniu)


Ja też mieszkam na wsi i sygnał LTE mam tylko na strychu. Tak więc mam modem USB podłączony do routera i kabel Ethernet'owy przeciągnięty na dół do kolejnego routera w pokoju co rozsyła wifi na parterze. (wifi ze strychu tez na dole odbieram ale też traci na prędkości)
To rozwiązanie kosztowało mniej więcej tyle samo co zakup do tego anteny,.. obeszło się bez wieszania i wiercenia.

 

Wzmacniacz sygnału GSM (2017-05-29 23:18)

@polus21
pytanie dotyczyło repeatera a nie zwykłej anteny, także trochę pomyliłeś sedno sprawy.
W przypadku repeatera to jego używanie przez Kowalskiego jest nielegalne i grozi dość wysoką karą jeśli zostaniesz namierzony, a jest to możliwe jeśli Twój repeater będzie zakłócał oryginalny sygnał w okolicy.

@~mjakmichal
Z kolei jeśli korzystasz z internetu mobilnego to warto spróbować z anteną zewnętrzną montowaną na dachu lub za oknem. Sygnału na telefonie nie poprawisz, także z rozmów nici ale może transmisja danych w routerze/modemie mobilnym będzie Ci działała.

[edytowane przez nju_klient o 23:18 w dniu 2017-05-29]
 

Wzmacniacz sygnału GSM (2018-11-18 21:58)

Witam, 
czy jest możliwość wzmocnienia sygnału gsm w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym?



~agata

 

Wzmacniacz sygnału GSM (2018-11-20 07:21)

to jest odpowiedź na post:

Witam, 
czy jest możliwość wzmocnienia sygnału gsm w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym?


Jak wyżej już napisano, stosowanie wzmacniaczy/repeaterów sygnału GSM jest niedozwolone. 
Jednak jeśli posiadasz w domu WiFi, oraz smartfona spełniającego wymagania, można w Nju całkowicie legalnie skorzystać z usługi WiFi Calling  ;)
https://www.njumobile.pl/oferta/wificalling

 

Wzmacniacz sygnału GSM (2020-05-16 22:10)

to jest odpowiedź na post:

Witam, 
czy jest możliwość wzmocnienia sygnału gsm w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym?



odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1589659823591

 

Wzmacniacz sygnału GSM (2020-05-23 19:51)

to jest odpowiedź na post:

Witam, 
czy jest możliwość wzmocnienia sygnału gsm w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym?



odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1590256318528

odpowiedź

Wzmacniacz sygnału GSM | ~mjakmichal (28.05.2017, 21:03)

Witam

Mieszkam na wsi i w domu mam bardzo słaby zasięg. Dokładnie to mam zasięg tylko przy oknie w 1 pokoju, a reszta domu brak. Widziałem na allegro wzmacniacze/repeater GSM i do kogoś bardziej rozeznanego w temacie czy takie coś jest legalne? (Tutaj link skąd moje wątpliwości). A jak nie jest to skąd uzyskać pozwolenie na instalacje takiego urządzenia. Do najbliższego nadajnika mam ~3 km. Zależy mi tylko na poprawieniu zasięgu w budynku (mam nadzieję, że internet będzie działał szybciej).

Z góry dzięki za odpowiedź;)

Pozdrawiam
Michał
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

35 gości i 1 zalogowanych użytkowników