forumnju z rachunkiemusługiUsunięcie domyślnego APN - Orange internet

Usunięcie domyślnego APN - Orange internet

 

Usunięcie domyślnego APN - Orange internet (2017-03-13 16:55)

Dzień dobry,

Mam następujący problem. Korzystam z telefonu Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) z najnowszym oprogramowaniem niebrandowanym (CSC XEO) . Korzystam z oferty, która obejmuje rozmowy, sms, mms. W przypadku, gdy chcę wysłać mms'a oprogramowanie w telefonie wymusza włącznie transmisji danych. W procesie konfiguracji dodałem APN dla mms'ów i celowo pominąłem APN dla internetu. Niestety domyślny APN dla NJU to Orange internet i tego punktu dostępowego nie da się usunąć bo pola edycji wartości APN są wyszarzone a pod klawiszem menu nie pojawia się opcja usuń APN. W przypadku użycia karty innego operatora mogę kasować domyślne APN'y.
Moje pytanie: Jak skasować domyślny APN orange internet oraz orange mms i zostawić wyłącznie dodane nju mms, po to, aby w trakcie włączonej transmisji danych nie były naliczane koszty za internet gdy np dochodzi do próby synchronizacji np emaila? Ewentualnie jak dokonać konfiguracji tak, aby nie były naliczane opłaty za internet a możliwe było wysyłanie mms'ów i ewentualne włącznie internetu w razie potrzeby. Zazwyczaj korzystam z internetu poprzez WiFi i nie chce korzystać z internetu za pośrednictwem danych pakietowych.
Z góry dziękuję

 

Usunięcie domyślnego APN - Orange internet (2017-03-13 17:39)

Jeśli nie możesz usunąć domyślnego punktu dostępowego to spróbuj utworzyć nowy APN i w polu APN wpisz cokolwiek, a typ ustaw jako default (możesz wpisać to co jest w APN domyślnym dla internetu). Powinieneś mieć wtedy możliwość zmiany domyślnego na ten nowo utworzony (też będzie z kropką). Tak możesz sobie internet włączać i wyłączać (poprzez zaznaczenie domyślnego lub tego utworzonego APN na liście). Domyślny punkt MMS z karty może się ustawiać jako Orange, nie musisz go zmieniać (chyba większość użytkowników ma w tych nazwach jakąś wersję Orange). Niestety w telefonach z androidem, wyłączenie lub modyfikacja APN'u "internet" zwykle uniemożliwia wysyłanie mms'ów i nie jest to wina operatora, a oprogramowania telefonu.

[edytowane przez martinezcb o 17:46 w dniu 2017-03-13]
 

Usunięcie domyślnego APN - Orange internet (2017-03-14 16:01)

Przecież Njumobile to Orange więc jakiego apn się spodziewasz ?

 

Usunięcie domyślnego APN - Orange internet (2017-03-16 12:37)

@martinezcb
Bardzo dziękuję, ten sposób działa. Udało się zablokować transmisję internetową przez wprowadzenie błędnych danych do nowego APN internet i wybrania go jako default.
Orange Internet jest nieaktywny.
Druga sprawa, że przy dodaniu APN dla mms nju wszystko działa bez problemu mimo braku dostępu do internetu.
Okazuje się też, że nie w każdym modelu i wersji oprogramowania włączenie trybu programisty ma pozwala na edycję domyślnych apn np dla GT-i9500 ta opcja ma znaczenie a w najnowszym XEO GT-i9505 nie ma.
Nie zgadzam się tylko z tym, że to zależy wyłącznie od producenta oprogramowania ponieważ na tym samym modelu powodującym problem przetestowałem kartę T-mobile i tam problem z edycją domyślnego T mobile a dodatkowego heyah nie występuję. Na 100 % jest to wina operatora.

@mozuk
Spodziewam się takiego APN jaki sobie ustawie oraz tego, że mam możliwość edycji dowolnego APN bez wpływu operatora.

 

Usunięcie domyślnego APN - Orange internet (2019-03-29 09:06)

Ja nie mogę zaznaczyć nowo utworzonego  punktu dostępu, po zmianie kropki na Nju gdy powrócę do wcześniejszego menu ustawienie przestawia się na orange internet. Pytanie - dlaczego?

~nowy

odpowiedź

Usunięcie domyślnego APN - Orange internet | klient_njumobile (13.03.2017, 16:55)

Dzień dobry,

Mam następujący problem. Korzystam z telefonu Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) z najnowszym oprogramowaniem niebrandowanym (CSC XEO) . Korzystam z oferty, która obejmuje rozmowy, sms, mms. W przypadku, gdy chcę wysłać mms'a oprogramowanie w telefonie wymusza włącznie transmisji danych. W procesie konfiguracji dodałem APN dla mms'ów i celowo pominąłem APN dla internetu. Niestety domyślny APN dla NJU to Orange internet i tego punktu dostępowego nie da się usunąć bo pola edycji wartości APN są wyszarzone a pod klawiszem menu nie pojawia się opcja usuń APN. W przypadku użycia karty innego operatora mogę kasować domyślne APN'y.
Moje pytanie: Jak skasować domyślny APN orange internet oraz orange mms i zostawić wyłącznie dodane nju mms, po to, aby w trakcie włączonej transmisji danych nie były naliczane koszty za internet gdy np dochodzi do próby synchronizacji np emaila? Ewentualnie jak dokonać konfiguracji tak, aby nie były naliczane opłaty za internet a możliwe było wysyłanie mms'ów i ewentualne włącznie internetu w razie potrzeby. Zazwyczaj korzystam z internetu poprzez WiFi i nie chce korzystać z internetu za pośrednictwem danych pakietowych.
Z góry dziękuję
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

21 gości i 0 zalogowanych użytkowników