forumnju z rachunkiemusługiWiFi Calling i VoLTE.

WiFi Calling i VoLTE.

 

WiFi Calling i VoLTE. (2021-05-04 22:05)

Hej :) Tak. Zgadza się, usługa SMS w WiFi Calling w nju nadal jest niedostępna. Po starcie komercyjnym ma być informacja na stronie, więc pozostaje czekać. Pozdrawiam :) 

[edytowane przez pilotka o 22:12 w dniu 2021-05-04]
 

WiFi Calling i VoLTE. (2021-05-19 11:58)

to jest odpowiedź na post:

Hej :) Tak. Zgadza się, usługa SMS w WiFi Calling w nju nadal jest niedostępna. Po starcie komercyjnym ma być informacja na stronie, więc pozostaje czekać. Pozdrawiam :) 


witam, wlasnie przeszedlem do nju z orange na karte.
mam telefon poco x3 Pro.
w orange na karte dzialalo mi poprawnie VoLTE i WiFiCalling, a tutaj nie chce.
jakies rozwiazania?

 

WiFi Calling i VoLTE. (2021-05-19 20:37)

<div>Zajrzyj do pomocy technicznej  ....  
</div><div><h3 class="h4 separator sep2 bottom-sep">ustawienie telefonu po migracji do nju mobile</h3>Przeniesienie numeru z Orange do nju mobile nie wiąże się z wymianą karty SIM. Możesz nadal korzystać z tego samego numeru i tej samej karty. Jeśli jednak chcesz korzystać z takich usług jak MMS, internet czy połączenia video, konieczna będzie zmiana parametrów w Twoim telefonie. </div>

~gość1621405505672

 

WiFi Calling i VoLTE. (2021-05-21 21:26)

Hej :) Dowiedziałam się, że od 20.05  działają SMS-y w Wi-Fi Calling na na telefonie Samsung Galaxy Note 9. Pozdrawiam :) 

 

WiFi Calling i VoLTE. (2021-05-22 12:41)

to jest odpowiedź na post:

Hej :) Dowiedziałam się, że od 20.05  działają SMS-y w Wi-Fi Calling na na telefonie Samsung Galaxy Note 9. Pozdrawiam :) 




Na iphonie nie działają.

~gość1621680108871

 

WiFi Calling i VoLTE. (2021-05-22 13:33)

to jest odpowiedź na post:


Na iphonie nie działają.


Na Galaxy S10 też nie działają. Być może na tym S9, o którym wspomniała @Pilotka sms-y poszły normalnie przez sieć komórkową.
Aby do prób mieć pewność, że łączność "idzie" tylko przez wifi, należy zrobić  ten sposób:
- włączyć WiFi Calling (co chyba oczywiste ;-)
- włączyć tryb samolotowy (off-line), czyli wyłączyć całą łączność
- włączyć tylko wifi
U mnie w takiej konfiguracji połączenia głosowe przez WiFi Calling działają, ale smsy nadal nie przechodzą. Po stronie mojego telefonu jest błąd wysyłania, natomiast smsy wysłane z innego tel. dochodzą dopiero wówczas, gdy wyłączę tryb samolotowy.

 

WiFi Calling i VoLTE. (2021-05-22 22:20)

Moi drodzy :) To jest informacja od operatora Orange, ale w nju też powinno działać po aktualizacji oprogramowania. Ja mam telefon od innego producenta, więc nie mam jak przetestować. Na razie na tym jednym wybranym modelu. Ma ktoś ten  konkretny telefon by potwierdzić tę informację? Pozdrawiam :) 

[edytowane przez pilotka o 22:21 w dniu 2021-05-22]
 

WiFi Calling i VoLTE. (2021-05-23 19:28)


@pilotka: 
1. po aktualizacji jakiego oprogramowania? U operatora?
2. Pisząc o "jednym wybranym modelu" masz na myśli wspomnianego przez Ciebie Samsunga Note 9? To ja mam pytanie: czy testy na tamtym fonie były przeprowadzane w konfiguracji, o której pisałem w poprzednim poście? Czyli właczony tryb samolotowy, a potem TYLKO wifi? 
3. Na stronach Nju o sms-ach przez WiFi Calling wciąż nie ma ani słowa...
4. A na stronach Orange o WiFi Callling jest takie ciekawe zastrzeżenie: 
"Orange nie gwarantuje poprawnego działania funkcjonalności SMS w WiFi Calling na modelach telefonów zakupionych poza Orange.". 
Gdyby zatem się okazało, że w WiFi Calling smsy działają faktycznie tylko na telefonach kupionych w Orange (może tamten Note 9 akurat był ?), sądzę, że raczej stosunkowo niewielu klientów Nju mogłoby z tego skorzystać... 


Tak w ogóle te smsy w WiFi Calling traktuję raczej jako ciekawostkę, ponieważ w dobie wszelkiej masci komunikatorów, Whatsappów, Signali, etc, znaczenie tej formy komunikacji uważam spadło. Aczkolwiek wychodzę też założenia, że lepiej mieć niż nie mieć, a usługa czasem może się przydać (ot chciażby potwierdzenia operacji bankowych), gdy znajdziemy się kompletnie poza zasięgiem sieci komórkowych, ale będziemy mieć dostęp do wifi.

[edytowane przez stanley99 o 20:58 w dniu 2021-05-23]
 

WiFi Calling i VoLTE. (2021-05-25 19:25)

to jest odpowiedź na post:

Zajrzyj do pomocy technicznej  ....  
ustawienie telefonu po migracji do nju mobilePrzeniesienie numeru z Orange do nju mobile nie wiąże się z wymianą karty SIM. Możesz nadal korzystać z tego samego numeru i tej samej karty. Jeśli jednak chcesz korzystać z takich usług jak MMS, internet czy połączenia video, konieczna będzie zmiana parametrów w Twoim telefonie.


Fajnie, tylko co to ma wspólnego z wifi calling...

~pozio

 

WiFi Calling i VoLTE. (2021-05-26 17:19)

Cześć stanley99:) Po aktualizacji oprogramowania dla swojego telefonu. Tak, na razie SMS-y działają na tym jedynym modelu, a jak były przeprowadzone testy to nie wiem, trzeba pytać operatora. Natomiast sukcesywnie będą dołączone inne aparaty, podobnie jak to miało miejsce przy połączeniach głosowych. Pod warunkiem, że przejdą certyfikację. Na stronie nju jest na razie informacja, że będzie lista telefonów ( patrz ostatnie pytanie w artykule o WiFi Calling). Sam regulamin usługi mówi, że operator może umożliwić korzystanie na innych urządzeniach, jednak oprogramowanie systemowe musi być sprawdzone przez Orange oraz skonfigurowane do współpracy z siecią. Wątpię zatem by dotyczyło to tylko telefonów zakupionych w Orange, ale oczywiście czas pokaże. Pozdrawiam :) 

[edytowane przez pilotka o 17:20 w dniu 2021-05-26]

odpowiedź

WiFi Calling i VoLTE. | ciajus (28.02.2017, 22:12)

Czy ktoś miał już okazję przetestować działanie WiFi Calling w Orange, które dzisiaj zostało uruchomione? Niestety mój telefon jest niebrandowany, więc będę musiał najpierw wgrać ROM z Orange by móc sprawdzić, ale nim to zrobię może jest ktoś kto chciałby się podzielić uwagami?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

18 gości i 0 zalogowanych użytkowników