forumnju z rachunkiemusługiWiFi Calling i VoLTE.

WiFi Calling i VoLTE.

 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-07-15 23:54)

Szkoda że Nju (Orange) ogranicza się tylko do kilku modeli i nie aktualizuje listy o nowe słuchawki, które również posiadają taką możliwość np. OnePlus 5.

~witcher

 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-08-07 11:08)

Od kilku dni w sklepie Google Play jest do pobrania aplikacja WiFi Calling od Orange umożliwiająca działanie usługi na praktycznie wszystkich telefonach z Android 5+

[edytowane przez puniek o 11:09 w dniu 2017-08-07]
 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-08-12 22:08)

to jest odpowiedź na post:

Od kilku dni w sklepie Google Play jest do pobrania aplikacja WiFi Calling od Orange umożliwiająca działanie usługi na praktycznie wszystkich telefonach z Android 5+


Witam
Zainstalowałem na Samsungach S5 i A5(2015) - na obu zadziałało (prawie) od pierwszego strzału.
Uwagi:
- podczas korzystania z usługi nie działa aplikacja do nagrywania rozmów,
- za granicą należy pamiętać, że połączenia z numerami zagranicznymi są rozliczane jak połączenia międzynarodowe z Polski. Czyli do krajów UE circa 2zł/min. Zatem przebywając w UE i dzwoniąc na nr kraju UE lepiej (taniej) skorzystać z "normalnej" sieci komórkowej i roamingu.
- w routerze musiałem aktywować opcję  "VPN IPsec pass through" (to "prawie"). Ale to dość leciwy i specyficzny sprzęt, na większości nie trzeba nic robić. Niemniej to dowód, że usługa niekoniecznie musi działać w każdej sieci wifi.
- nawiązywanie połączenia między użytkownikami WiFi Calling przebiega błyskawicznie, praktycznie zero oczekiwania na sygnał dzwonienia ;)
Ogólnie usługa raczej nie będzie mi  potrzebna na codzień. Mam dobry zasięg "komórkowy" w miejscach gdzie zazwyczaj przebywam - dom, praca, itp. Niemniej czasem może się przydać - gdy będzie słaby (lub wcale), a dobry WiFi ;)
Dzięki @puniek za info. Pozdrawiam.

[edytowane przez stanley99 o 22:20 w dniu 2017-08-12]
 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-09-19 23:40)

Działa świetnie i w kraju jak i za granica na iPhonie wystarczy uruchomić nie jest wymagana żadna instalacja. Nju powinien podać do informacji ze na iPhonie tez działa. 

~marcel111

 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-09-21 08:46)

Orange podaje, że działa na iPhonach (podają jakich modelach):
http://www.orange.pl/kid,4002009278,id,4004918673,article.html



Natomiast na stronach Nju jest ubogo, Wifi calling działa jakoby tylko na Samsungach S7 i S7Edge, w dodatku kupionych w Orange. Nawet nie wspominają o aplikacji Orange, która działa na dowolnym telefonie z Androidem od 5.0 wzwyż (i w Nju ;)
http://www.rejestracjanju.pl/obsluga/uslugi,wifi-calling

[edytowane przez stanley99 o 08:50 w dniu 2017-09-21]
 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-09-21 10:06)

- dostałam wczoraj na a5 2017, ale podczas rozmów ikonka wifi przy słuchawce nie pokazuje się, czyli nie rozmawiam przez wifi calling?, jestem metr od routera przez ścianę, zasięg orange jest u mnie słaby, przy wł.LTE  to 1, 2 kreski lub w ogóle ( ale wł.transfer danych działa w LTE), dla stabilności połączeń normalnie mam załączone tylko sieć 2G.
- druga sprawa, czy wifi w tel musi być cały czas załączone?czy też podczas połaczenia wifi calling nie ma to znaczenia?
- ręczne pobieranie mmsów jest uciążliwe, o wysyłaniu nie ma mowy.

~lila

 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-09-21 11:04)

ad.1 (z ciekawości) - czy ten A5(2017) ma opcję Wifi Calling już gotową w systemie, czy musiałaś instalować aplikację od Orange?


ad.2. Jak sama nazwa wskazuje, włączenie wifi w telefonie jest niezbędne do działania usługi Wifi Calling. Najlepiej spróbuj zrobić jak sugerują na stronach Nju. 
Włącz tryb samolotowy, aby mieć pewność, że połączenia przez sieć komórkową będą zablokowane. Następnie włącz tylko wifi i spróbuj zadzwonić - wnioski z rezultatów będą chyba oczywiste.
http://www.rejestracjanju.pl/obsluga/uslugi,wifi-calling



ad.3 MMS-y nie działają przez Wifi calling. Tutaj jest regulamin, co prawda Orange, ale myślę większość postanowień, zwłaszcza technicznych dotyczy także NJu.
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2005899/4108082166.pdf



Powodzenia :)

[edytowane przez stanley99 o 11:16 w dniu 2017-09-21]
 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-09-22 10:24)

ad.1 dostępna była wyłącznie opcja VoLTE, Wifi Calling otrzymałam wraz z aktualizacją do nougata 7 ( trochę błędów jest)
ad.2  włączyłam tryb samolotowy, właczyłam wifi i próbowałam wykonać połączenie, niestety pojawiła się informacja wyłącz tryb offline
 Wyda mi się się , że spełniam wszystkie warunki wymienione na stronie nju, wprawdzie mój telefon nie istnieje na liście, ale być może nie jest aktualizowana, a może właśnie tu leży problem?

~lila

 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-09-22 19:51)

to jest odpowiedź na post:

ad.1 dostępna była wyłącznie opcja VoLTE, Wifi Calling otrzymałam wraz z aktualizacją do nougata 7 ( trochę błędów jest)
ad.2  włączyłam tryb samolotowy, właczyłam wifi i próbowałam wykonać połączenie, niestety pojawiła się informacja wyłącz tryb offline
 Wyda mi się się , że spełniam wszystkie warunki wymienione na stronie nju, wprawdzie mój telefon nie istnieje na liście, ale być może nie jest aktualizowana, a może właśnie tu leży problem?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1506102664067

 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-09-22 22:18)


@lila
ad.1. żeby było jasne: nie posiadam, ani nawet nie miałem w ręku telefonu z natywnym wifi calling. Uruchomiłem (z powodzeniem) na dwóch starszych telefonach zewnętrzną aplikację Orange (patrz parę postów wstecz). Niemniej sugeruję:
a) zainstalować i wypróbować apkę od Orange,
b) jeśli powyższe nie pomoże, spróbować się połączyć przez inną sieć wifi. Być może ta, w której próbowałaś ma jakąś blokadę protokołów VPN. Obecnie w domowych routerach mało prawdopodobne, lecz akurat w swoim (dość leciwym) musiałem włączyć odpowiednią opcję aby "przepuścić" protokół IPsec (patrz parę postów wstecz).
 Jeśli nie masz łatwego dostępu do innej sieci wifi (no nie wiem: u rodziny, znajomych, itp.), a posiadasz drugi smartfon z netem komórkowym (najlepiej w Nju ;), można jeszcze spróbować testowo następujący myk: udostępnić z tego smartfona net przez wifi (tethering) . Własnie ten sposób pozwolił mi po pierwszym niepowodzeniu szybko ustalić, że aplikacja wifi calling jednak działa na moim telefonie (S5) poprawnie - po prostu ruszyło. Czyli już wiedziałem, że problem leży w mojej domowej sieci wifi.
<font color="#185d68">
</font>
ad.2. Moim zdaniem to wyraźny znak, że wifi calling nie działa. Spróbowałem u siebie: po włączeniu trybu samolotowego orangowa aplikacja Wifi calling sama zasugerowała  włączenie wifi. Po włączeniu wifi - jak można się domyślać -  korzystanie z Wifi calling stało się możliwe.
<font color="#185d68">
</font>
Powodzenia.

[edytowane przez stanley99 o 22:47 w dniu 2017-09-22]

odpowiedź

WiFi Calling i VoLTE. | ciajus (28.02.2017, 22:12)

Czy ktoś miał już okazję przetestować działanie WiFi Calling w Orange, które dzisiaj zostało uruchomione? Niestety mój telefon jest niebrandowany, więc będę musiał najpierw wgrać ROM z Orange by móc sprawdzić, ale nim to zrobię może jest ktoś kto chciałby się podzielić uwagami?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

27 gości i 0 zalogowanych użytkowników