forumnju z rachunkiemusługiWiFi Calling i VoLTE.

WiFi Calling i VoLTE.

 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-02-28 22:12)

Czy ktoś miał już okazję przetestować działanie WiFi Calling w Orange, które dzisiaj zostało uruchomione? Niestety mój telefon jest niebrandowany, więc będę musiał najpierw wgrać ROM z Orange by móc sprawdzić, ale nim to zrobię może jest ktoś kto chciałby się podzielić uwagami?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-02-28 22:34)

Nie mam odpowiedniego sprzętu, więc nie testowałem ani nie planuję testować.

Póki co WiFi Calling jest mi zbędne, bo chyba tylko w roamingu ma to większy sens albo w innych wyjątkowych przypadkach.
VoLTE na routerze nie jest u mnie pożądane, bo mając VoIP i wymuszone LTE mam gwarancję, że żadne połączenie nie pójdzie po karcie SIM w przypadku "awarii" VoIP, a taryfa do internetu nie ma no limit na połączenie głosowe.
W smartfonie to inna bajka ale i tak rzadko w smartfonie korzystam z LTE.

Swoją drogą ciekawe kiedy wyłączą 2G w Polsce i UE?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-02-28 22:44)

Ze względu na budynek, w którym mieści się biuro gdzie pracuję często zdarza się, że w niektórych pomieszczeniach nie mam zasięgu. Szczególnie w tych w centrum z dala od okien. WiFi mamy rozprowadzone po całej firmie, stąd takie rozwiązanie bardzo by mi pomogło. 

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-02-28 22:54)

O ile w firmie masz tzw. roaming WiFi, zapewniający ciągłość połączenia WiFi przy zmianie AP.
W tym przypadku masz rację, jest to przydatne, zapomniałem jak po zmianie siedziby sam miałem ten problem.
Wówczas po paru miesiącach reklamacji operator zmodyfikował ustawienia BTS, aby firmowe komórki mogły normalnie działać. Dla VIP-a operator jest w stanie zrobić zmiany ale dla Kowalskiego zwykle ma to w d....

[edytowane przez nju_klient o 22:54 w dniu 2017-02-28]
odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-03-01 20:48)

Wgrałem wczoraj ROM od Orange i dzisiaj testowałem WiFi Calling. Muszę przyznać, że sprawdza się to znakomicie. W firmie w miejscach gdzie nigdy nie miałem zasięgu - dalej go nie mam :D Ale teraz spokojnie mogę dzwonić i odbierać połączenia. Coś niesamowitego. Taka "mała" rzecz a strasznie cieszy! 

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-03-18 14:34)

Na S7 mam G930FXXU1DQB7 , CSC: G930FOPV1DQB1
Połaczenia po LTE czyli VoLTE działa.
WiFi Caling działa ale telefon sam wybiera co ma lepszy zasięg czy sieć Orange czy WiFi z routera.
Jeśli WiFi słabe (czyli dalej od routera) to ikonka od WiFi Caling się nie pokazuje.

[edytowane przez danko o 18:28 w dniu 2017-03-18]
odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-03-18 21:54)

Czyli zachowuje się dokładnie tak jak powinno. Używam już ponad 2 tygodnie i chyba nie mógłbym już funkcjonować w tym "bunkrze", którym nazywamy nasze biuro bez tej opcji.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-03-20 15:47)

Czy w najbliższym czasie będzie można włączyć usługę na innych telefonach niż samsung 7?


Czy usługa będzie działać na Samsungu S7 kupionym na przykład w markecie?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-03-20 16:03)

Wybieram się do Tajlandii tam może być problem z LTE. 
Będzie to działać przy zwykłym połączeniu internetowym(lokalny internet mobilny plus wifi w hotelach)?

odpowiedź została zgłoszona do moderacji
 

WiFi Calling i VoLTE. (2017-03-20 19:15)

@fil
Sukcesywnie będą dodawane kolejne modele, ale może to zająć nawet wiele miesięcy.



Jeśli chcesz korzystać z WiFi Calling na S7 to musisz wgrać najnowszy oficjalny ROM OPV od Orange. Na romach XEO dostepnych w ogolnej dystrybucji (poza sieciami operatorskimi) VoWiFi i VoLTE nie będzie działać. 


Co do Tajlandii, to jak najbardziej będzie działać podczas korzystania z WiFi w hotelu. Właśnie głównie po to powstała ta opcja.

[edytowane przez ciajus o 19:16 w dniu 2017-03-20]
odpowiedź została zgłoszona do moderacji

odpowiedź

WiFi Calling i VoLTE. | ciajus (28.02.2017, 22:12)

Czy ktoś miał już okazję przetestować działanie WiFi Calling w Orange, które dzisiaj zostało uruchomione? Niestety mój telefon jest niebrandowany, więc będę musiał najpierw wgrać ROM z Orange by móc sprawdzić, ale nim to zrobię może jest ktoś kto chciałby się podzielić uwagami?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

31 gości i 0 zalogowanych użytkowników