forumnju z rachunkiemusługiCzy w Niu mobile można używać IPv6?

Czy w Niu mobile można używać IPv6?

 

Czy w Niu mobile można używać IPv6? (2016-11-21 19:53)


Posiadam router firmy Tp-Link, który umożliwia połączenia z użyciem IPv6. Domyślna jego konfiguracja pozwala jedynie na połączenia poprzez IPv4. Podczas próby przełączenia się na te IPv6 nie zostaję zalogowany do Internetu. Czy jest jakaś "blokada" takich połączeń w tej sieci?


Dzwoniłem do BOK, ale po 10 minutach czekania odłożyłem słuchawkę :/

 

Czy w Niu mobile można używać IPv6? (2016-11-21 21:14)

Można, mam 2 telefony w nju - jeden domyślnie ustawia punkt dostępowy na "internetipv6" i protokół APN na "Protokół IPv6" i działa bez problemów. Gdzieś na forum ktoś pisał że nawet dostaje się wtedy adres publiczny.

 

Czy w Niu mobile można używać IPv6? (2016-11-22 02:00)

jak robiłem kiedyś testy to po podaniu APN:
internetipv6
to miałem adres publiczny, przynajmniej pod takim samym adresem byłem widoczny w necie ale jak już próbowałem połączyć się z własnym serwerem to niestety nie dało rady.
Więc publiczny w teorii, a w praktyce działał jak prywatny za NAT-em.
Być może problem wynikał z mojej niewiedzy dot. IPv6 lub posiadania sprzętu, który w praktyce w pełni nie wspiera IPv6, choć w teorii niby ma takie wsparcie.

 

Czy w Niu mobile można używać IPv6? (2016-11-22 05:57)

Mam router Tp-Link MR200 i po podaniu  APN: internetipv6 nie zostaję zalogowany do sieci :/

 

Czy w Niu mobile można używać IPv6? (2016-11-23 01:03)

Właśnie sprawdzałem w telefonie dwa APN:
- internetipv6 i wtedy mam adres IP v6,
- internet i wtedy mam adres IP v4

Już nie chciało mi się przekładać karty do routera ale spróbuj to samo w swoim telefonie.

 

Czy w Niu mobile można używać IPv6? (2016-11-23 16:25)


Fakt, w telefonie jest IPv6. Jak to zrobić na Routerze? Domyślna konfiguracja dla IPv6 Orange jest odrzucana :/


PS: Czy Wam też nie ładują się filmy z www.tvp.pl?

 

Czy w Niu mobile można używać IPv6? (2018-01-14 13:58)

to jest odpowiedź na post:

Mam router Tp-Link MR200 i po podaniu  APN: internetipv6 nie zostaję zalogowany do sieci :/


U mnie to samo na MR200 :/

~ffd

 

Czy w Niu mobile można używać IPv6? (2018-07-24 00:23)

to jest odpowiedź na post:

Właśnie sprawdzałem w telefonie dwa APN:
- internetipv6 i wtedy mam adres IP v6,
- internet i wtedy mam adres IP v4

Już nie chciało mi się przekładać karty do routera ale spróbuj to samo w swoim telefonie.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~gość1532384632710

odpowiedź

Czy w Niu mobile można używać IPv6? | wyciu (21.11.2016, 19:53)


Posiadam router firmy Tp-Link, który umożliwia połączenia z użyciem IPv6. Domyślna jego konfiguracja pozwala jedynie na połączenia poprzez IPv4. Podczas próby przełączenia się na te IPv6 nie zostaję zalogowany do Internetu. Czy jest jakaś "blokada" takich połączeń w tej sieci?


Dzwoniłem do BOK, ale po 10 minutach czekania odłożyłem słuchawkę :/
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

35 gości i 1 zalogowanych użytkowników