forumnju z rachunkiemofertaNju internetowy - VPN

Nju internetowy - VPN

 

Nju internetowy - VPN (2016-11-06 12:44)

Mam pytanie - czy w ofercie Nju internetowy działa usługa VPN (Virtual Private Network)?

Jeśli jest na domyślnie wyłączona, czy można ją aktywować w jakikolwiek sposób np. poprzez zmianę apn?

~anton

 

Nju internetowy - VPN (2016-11-10 18:10)

Witam,


czy naprawdę nikt nie zna odpowiedzi?


Pozdrawiam

~anton

 

Nju internetowy - VPN (2016-11-10 23:27)

Jak chcesz się połączyć z Nju do zewnętrznej sieci VPN to OK ale jak chcesz na swoim łączu w Nju udostępnić jakiś serwer osobie z zewnątrz to zapomnij, bo nie masz w standardzie publicznego IP pozwalającego na taki manewr.

 

Nju internetowy - VPN (2016-12-07 22:15)

Jesteś pewien, że zadziała połączenie do zewnętrznej sieci VPN?
Miałem kiedyś nju z rachunkiem wszystko za 39 zł i tam nie dało się połączyć.
Konsultanci tłumaczyli, ze w Orange działa, bo tam można użyć jakiegoś innego APNu, a nju to nie zadziała.

~anton

 

Nju internetowy - VPN (2016-12-09 11:00)

Jak uważasz, że jest inaczej to zrób test, bo ja Ciebie nie przekonam ;)
Moje testy pokazują jednoznacznie, że korzystając z Nju wyjście na zewnątrz przy np. OpenVPN, IPSec działa ale z powodu braku publicznego IP nie działa wejście z zewnątrz.

Ten inny APN stosuje się właśnie, aby uzyskać pełnowartościowy publiczny adres IP, aby działo wejście z zewnątrz dlatego moim zdaniem mieszasz połączenie wychodzące z przychodzącym.

Inaczej mówiąc w Nju Ty możesz być klientem, który łączy się z innym serwerem na zewnątrz ale z kolei Ty nie możesz być serwerem, który oczekuje na połączenie z zewnątrz od innego klienta.
Łatwiej już tego nie potrafię wytłumaczyć.

 

Nju internetowy - VPN (2016-12-19 13:54)

Witam mam ten sam problem brak vpn -wywala mnie z rozgrywek sieciowych bo część portów jest zablokowana i nie trafiają do mojej konsoli, dziwne że nju nie daje dostępu graczom przeciez to nie przeciąża sieci bo są to małe pakiety.

 

Nju internetowy - VPN (2016-12-22 11:20)

to jest odpowiedź na post:

Jak uważasz, że jest inaczej to zrób test, bo ja Ciebie nie przekonam ;)
Moje testy pokazują jednoznacznie, że korzystając z Nju wyjście na zewnątrz przy np. OpenVPN, IPSec działa ale z powodu braku publicznego IP nie działa wejście z zewnątrz.

Ten inny APN stosuje się właśnie, aby uzyskać pełnowartościowy publiczny adres IP, aby działo wejście z zewnątrz dlatego moim zdaniem mieszasz połączenie wychodzące z przychodzącym.

Inaczej mówiąc w Nju Ty możesz być klientem, który łączy się z innym serwerem na zewnątrz ale z kolei Ty nie możesz być serwerem, który oczekuje na połączenie z zewnątrz od innego klienta.
Łatwiej już tego nie potrafię wytłumaczyć.


No właśnie w Orange FreeNet tez nie działa to w standardzie ale można włączyć APN VPN
Czy w Nju jest opcja takiego APNa?

~grzesiek

 

Nju internetowy - VPN (2016-12-22 16:39)

ZTCW oficjalnie Nju nie oferuje takiego APN, więc jeśli zależy Tobie na publicznym IP to musisz zmienić sieć na inną, która taką usługę ma oficjalnie w ofercie.
W tych okolicznościach jest to wada tej sieci i Nju należy omijać szerokim łukiem.

[edytowane przez nju_klient o 16:39 w dniu 2016-12-22]
 

Nju internetowy - VPN (2018-09-23 23:22)

to jest odpowiedź na post:

ZTCW oficjalnie Nju nie oferuje takiego APN, więc jeśli zależy Tobie na publicznym IP to musisz zmienić sieć na inną, która taką usługę ma oficjalnie w ofercie.
W tych okolicznościach jest to wada tej sieci i Nju należy omijać szerokim łukiem.




Czy istnieje jakaś sieć oferująca takie rozwiązanie?
Obecnie mam taki niestabilny sygnał, że nie da rady grać w sieciówki, rza ping jest w mierę normalny a za chwilę kosmos.. Do tego często czas ładowania zwykłej poczty wyrzucają mnie z serwera..
Już zresetowałem w domu wszystko co się da i dzwoniłem na obsługę z prośba o reset połączenia i jakos specjalnie to nie pomaga..

odpowiedź

Nju internetowy - VPN | ~anton (06.11.2016, 12:44)

Mam pytanie - czy w ofercie Nju internetowy działa usługa VPN (Virtual Private Network)?

Jeśli jest na domyślnie wyłączona, czy można ją aktywować w jakikolwiek sposób np. poprzez zmianę apn?
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

19 gości i 0 zalogowanych użytkowników