forumnju z rachunkiemusługinju internetowy - jaki modem?czy warto?

nju internetowy - jaki modem?czy warto?

 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-21 01:05)

router + modem USB to moim zdaniem proteza, która może działać ale nie musi.
Osobiście nie bawię się w tego typu rozwiązania i preferuję dedykowany router LTE z wbudowanym modemem LTE i kilku znajomym poleciłem takie rozwiązanie i nikt nie narzeka.
W zasadzie podłączasz, konfigurjesz i zapominasz.
Potem tylko trzeba się modlić, aby LTE działało z normalną prędkością jak pisał zygfryd.
Generalnie radio to zawsze jest nepewne, kabel to co innego.
Ale jeśli ma się do wyboru Neostradę maksymalnie np. 6/0,5Mb to lepiej mieć LTE.
Chyba, że kogoś ograniczają limity, bo dla jednego 5GB to dużo, a drugi mając 100GB powie, że to śmiesznie mało ;)

 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-21 10:55)

Akurat problem w tym, że w domu nie mam LTE i jak usłyszałam w mojej lokalizacji mogą występować problemy i nie przewidują żadnych inwestycji polepszających sytuację. A rozumiem, ze nju i orange to jedno i to samo?


a ten Alcatel Link Zone mv40 z njumarketu - warto rozważyć?Dużo słabsyz jest od tych huawei za 500-600 zł?

~milka

 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-24 12:53)

To czy modem jest wbudowany czy podepniesz zewnętrzny nie ma znaczenia. Do modemu usb zwykle możesz podłączyć w razie potrzeby zewnętrzna antenę, z routerem będzie problem.

Ten alcatel jest raczej routerem mobilnym, jeśli chcesz mieć dobry zasięg wi-fi w mieszkaniu/domu, to lepszy byłby stacjonarny router z większymi antenami.

Ofert internetowych na kartę jest sporo, jeśli nie ma zasięgu LTE z orange, to może ma któryś inny operator? Najlepiej sprawdzić i przetestować przez parę dni, najlepiej koło weekendu :) Ja swojego czasu miałem LTE plusowe i na początku przez 3-4 miesiące działało zwykle koło 70/40 Mbps, a po koniec umowy wieczorami i weekendowo to już było 0,8/0,03 Mbps (tak, 0 po przecinku w prędkości uploadu nie jest pomyłką) tak że w zasadzie łącze bezużyteczne.

[edytowane przez martinezcb o 13:08 w dniu 2016-10-24]
 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-24 23:30)

Jeśli kupować sprzęt to tylko LTE.
Dzisiaj nie masz LTE ale jutro już możesz mieć, a potem sprzęt do wymiany.

Do domu polecam tylko router stacjonarny jak już pisałem wcześniej.
W razie potrzeby można podłączyć antenę zewnętrzną zamontowaną np. za oknem, aby poprawić sygnał, a co za tym idzie transfery i jakość połączenia.

Router mobilną działa trochę jak smartfon, ma wbudowaną baterią i trzeba go ładować i nie jest zaprojektowany do ciągłej pracy 24h ale nic nie stoi na przeszkodzie aby go tak używać.
Ale przy większym obciążeniu z podłączoną ładowarką może się grzać, a elektronika i akumulator Li-ION nie lubi się przegrzewać.

Jeśli dobrze kojarzę to ten Alcatel nie ma opcji podłączenia anteny zewnętrznej ale nawet jeśli byłaby taka opcja to podłączanie anten zewnętrznych do LTE do modemu mobilnego, czy USB to moim zdaniem trochę mało praktyczny pomysł.
Zwykle anteny zewnętrzne mają grube sztywne przewody, więc podłączenie do takiego maleństwa może skończyć się uszkodzeniem gniazd, bo są małe i delikatne i wymagają użycia specjalnych przejściówek itd.
Zresztą jest to mało praktyczne, a sprzęt mobilny ma być z założenia przenośny bez obaw o ryzyko mechanicznego uszkodzenia. itp.

 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-28 11:03)

a jak jest z lejkiem? Jest on faktycznie przestrzegany czy jesli nie przeginam to nie jest on przycinany?

~pxq

 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2016-10-28 12:17)

@~pxq
he he, a jak chcesz przeginać z lejkiem 64kb/s.
W teorii gdybyś przez 24h ściągał dane z maksymalną prędkością 64kb/s to zużyjesz 675MB.
W praktyce lejek jest taki, że mało co można zrobić, więc przeciętny użytkownik domowy nie ma czym się martwić.

[EDIT]
Powyżej błędnie podałem prędkość lejka.
W Nju Internetowym za 29zł z limitem 40GB lejek wynosi 1Mb/s, a nie 64kb/s jak jest w usługach głosowych, więc na takim lejku faktycznie coś można zdziałać, choć na FHD w dobrej jakości to ciągle za mało.
Zapewne operator w każdej chwili może przyciąć łącze jeszcze bardziej, tak samo jak robił PLUS w swoich ofertach abonamentowych, które rzekomo były no limit.

[edytowane przez nju_klient o 22:54 w dniu 2016-11-05]
 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2018-03-04 09:46)

to jest odpowiedź na post:

To czy modem jest wbudowany czy podepniesz zewnętrzny nie ma znaczenia. Do modemu usb zwykle możesz podłączyć w razie potrzeby zewnętrzna antenę, z routerem będzie problem.

Ten alcatel jest raczej routerem mobilnym, jeśli chcesz mieć dobry zasięg wi-fi w mieszkaniu/domu, to lepszy byłby stacjonarny router z większymi antenami.

Ofert internetowych na kartę jest sporo, jeśli nie ma zasięgu LTE z orange, to może ma któryś inny operator? Najlepiej sprawdzić i przetestować przez parę dni, najlepiej koło weekendu :) Ja swojego czasu miałem LTE plusowe i na początku przez 3-4 miesiące działało zwykle koło 70/40 Mbps, a po koniec umowy wieczorami i weekendowo to już było 0,8/0,03 Mbps (tak, 0 po przecinku w prędkości uploadu nie jest pomyłką) tak że w zasadzie łącze bezużyteczne.

~gość1520153181981

 

nju internetowy - jaki modem?czy warto? (2018-03-04 11:05)

Ja mam podłączony modem LTE ZTE FM821 kupiony za 59 zł do routera DOVADO 3GN za 46 zł wszystko z allegro mam to dane na strychy i obsługuje kablem pc a przez w-f laptop, tablet i telefon i żaden z domowników nie narzeka już od 5 miesięcy, a czasami wszystkie urządzenia w tym samym czasie są używane  a zależało mi na taniej instalacji bo byłem dość sceptycznie nastawiony do takiej instalacji i nie chciałem dużo wydawać kasy jak by to nie zdało egzaminu. 

~gość1520157902238

odpowiedź

nju internetowy - jaki modem?czy warto? | ~milka (19.10.2016, 09:27)

Potrzebuję informacji i dobrych rad od użytkowników nju internetowy :) 
mam kulka pytań:
1) Chcę kupić tylko internet 40gb, komórkę z której dzwonię mam w innej sieci i tego nie chcę zmieniać. Czy za te 40gb internetu będę płaciła 29 zł czy 29+9 czyli 38 zł?
2) Jaki modem możecie polecić w miarę tani ale dobry?Czy każdy z allegro z opisem ze nadaje się do nju mobile będzie ok?
3) Czy w ogóle da radę korzystać z tego internetu jako z podstawowego internetu w domu?Raczej 40gb nie zużyję ale chodzi mi o stabilność połączenia, szybkość, itp.


Każda rada będzie dla mnie niezwykle cenna :)
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

27 gości i 0 zalogowanych użytkowników