forumnju z rachunkiemusługiZasięg wewnątrz budynków

Zasięg wewnątrz budynków

 

Zasięg wewnątrz budynków (2016-01-20 16:35)

Dzień dobry,
Jestem użytkownikiem nju od trzech dni. Pracuję i mieszkam w Warszawie i w biurze przy Al. Jerozolimskich 98 zasięg jest tragiczny (1 kreska lub brak). Neizależnie czy wybiorę 2, 3 czy 4G. Na dworze mam pełny zasięg. Myślałem, że play ma słaby zasięg, ale w porównanieu do tego był ekstra. Czy u Was też są takie problemy? Dodam, że znajomy z pracy ma Orange i ma dokładnie ten sam problem.
Pozdr.

 

Zasięg wewnątrz budynków (2016-01-20 21:16)

Zmieńcie telefony.

~zig

 

Zasięg wewnątrz budynków (2016-01-20 23:14)

W domu mam cztery / pięć kresek. Jutro jeszcze sprawdzę w nowym telefonie kolegi, ale wątpię że to to, skoro w innej sieci nie miałem problemów.

 

Zasięg wewnątrz budynków (2016-01-20 23:38)

Czy bliżej okien jest lepiej, czy też nie ma znaczenia odległość od okien?

 

Zasięg wewnątrz budynków (2016-01-21 01:32)

Być może budynek tłumi sygnał sieci komórkowej, a Play, czy inni operatorzy mogą mieć gdzieś blisko BTS-a. Pozostają testy z innym aparatem, zwykle smartfony mają gorszy zasięg, zwłaszcza jak są w specjalnych pokrowcach chroniących przed upadkiem, także wtedy lepiej może się sprawdzić "zwykły" telefon. Sam to zauważyłem ale podczas wypadów w góry, gdzie czasem trzeba szukać zasięgu jak w latach 90-tych :D

 

Zasięg wewnątrz budynków (2016-01-21 02:49)

Co do okna - może trochę. Z brak zasięgu na 1-2 kreski. W "centrum" biura nie ma szans na zasięg. W play był w każdym pomieszczeniu. Jutro sprawdzę na E75 - najstarszy telefon jak posiadam. Telefonu używam bez pokrowca.

Z tym BTSem to nie wygląda na to:
Zasięg
<a title="Jerozolimskie 98" href="http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=&bands=&center=52.225814%2C20.984873&zoom=15" target="_self">

[edytowane przez dziex o 11:17 w dniu 2016-01-21]
 

Zasięg wewnątrz budynków (2016-01-21 11:25)

Sytuacja wygląda tak - w mojej Nokii E75 zasięg jest 2-4 kresek, z tym że nie ma internetu (Edge). W nowym Xiaomi kolegi jest nieco lepiej niż w mojej Lumii 925, bo 1-2 kreski zamiast 0-1.

Dziś nju napisało mi smsa w związku ze zgłoszeniem technicznym:
"Witamy. W zwiazku z nadeslanym zgloszeniem z dnia 20-01-2016 informujemy, ze w podanej w zgloszeniu lokalizacji zarejestrowano pogorszenie jakosci na okolicznym nadajniku. Utrudnienia sa spowodowane zakloceniami zewnetrznymi . Trwaja prace , majace na celu ustalenie przyczyn utrudnien i ich usuniecie. Dokladny termin zakonczenia prac na chwile obecna nie jest znany. Przepraszamy za niedogodnosci i prosimy o cierpliwosc. Pozdrawiamy, Nju Mobile."

 

Zasięg wewnątrz budynków (2017-01-18 13:36)

U mnie w firmie był problem i z telefonem i z internetem, a mam magazyn poza miastem. Zainwestowaliśmy w anteny i wzmacniacze Signaflex i jest efekt. Mają duży zasięg, spokojnie obejmują cały obiekt, także nieważne czy jestem w jednej części, czy na drugim końcu to nie ma z telefonem problemu. Pełna oferta produktów i kontakt do sprzedawcy jest na stronie signaflex.pl.

odpowiedź została zgłoszona do moderacji

~lucas33

odpowiedź

Zasięg wewnątrz budynków | dziex (20.01.2016, 16:35)

Dzień dobry,
Jestem użytkownikiem nju od trzech dni. Pracuję i mieszkam w Warszawie i w biurze przy Al. Jerozolimskich 98 zasięg jest tragiczny (1 kreska lub brak). Neizależnie czy wybiorę 2, 3 czy 4G. Na dworze mam pełny zasięg. Myślałem, że play ma słaby zasięg, ale w porównanieu do tego był ekstra. Czy u Was też są takie problemy? Dodam, że znajomy z pracy ma Orange i ma dokładnie ten sam problem.
Pozdr.
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

45 gości i 0 zalogowanych użytkowników