forumstrona www, moje kontomoje kontoPłatność bezpośrednio ze strony Nju, kiedy?

Płatność bezpośrednio ze strony Nju, kiedy?

 

Płatność bezpośrednio ze strony Nju, kiedy? (2017-01-13 14:18)

Niemal wszystkie firmy oferują na swoich stronach płatność bezpośrednio z ich stron (bez ręcznego wypełniania danych przelewu na stronie banku). Jak długo jeszcze Nju będzie się opierać przed tym rozwiązaniem? :(

 

Płatność bezpośrednio ze strony Nju, kiedy? (2017-01-13 19:05)

Pytaj obsługę Nju, a nie użytkowników forum.
Tak na marginesie to niemal każdy bank oferuje przelewy zdefiniowane, czyli wszelkie dane masz zapisane, a tylko podajesz kwotę i ewentualnie tytuł przelewu i wysyłasz kasę.
Albo robisz zlecenie stałe albo Nju oferuje Polecenie Zapłaty (Direct Debit).
Więc masz kilka wyjść jeśli nie chcesz każdorazowo podawać danych do przelewu ale mając dwie lewe ręce to nigdy nic nie wyjdzie i zawsze będzie źle.

 

Płatność bezpośrednio ze strony Nju, kiedy? (2017-01-13 21:05)

Jest jeszcze automatyczny bot do płatności - www.bm.pl.
Mozna uzywac karty kredytowej lub płacić z wcześniej doładowanego salda. Pełna możliwość konfiguracji przelewów jak nam pasuje a do tego bm.pl samo pobiera wszystkie konieczne dane do faktury i kwotę z naszego konta na njumobile.pl.
W dodatku wszystkie płatnosci są darmowe w tej chwili.


Fajna alternatywa gdy ktoś ma płatne Polecenie Zaplaty jak w mBanku albo zlecenie stałe jak w BZ WBK.

[edytowane przez ciajus o 21:07 w dniu 2017-01-13]
 

Płatność bezpośrednio ze strony Nju, kiedy? (2017-01-13 22:36)

@ciajus

unikałbym korzystania z pośredników, którzy pobierają, automatycznie dane z innych kont i systemów, zwłaszcza w kwestiach finansowych i telekomunikacyjnych.

Ale każdy sam decyduje na co i komu będzie pozwalał.
Zlecenia stałe i Polecenie Zapłaty są darmowe np. w internetowym Inteligo prowadzonym przez PKO BP. Jak kojarzę jest tylko jednorazowa opłata 3zł za rezygnację z Polecenia Zapłaty.

Konto bankowe też należy wybrać zgodnie ze swoimi potrzebami analogicznie jak z telefonem i innymi usługami.

 

Płatność bezpośrednio ze strony Nju, kiedy? (2017-01-14 00:46)

Co do pośredników masz zapewne rację, jednak z Blue Media S.A. mam styczność od ponad 10 lat w wielu kwestiach finansowych i nie jest to jakaś firma krzak, której miałbym się obawiać. Szczególnie, że 90% banków w Polsce korzysta z ich usług w postaci przelewów błyskawicznych, doładowań telefonów etc. :) Tak samo polscy Operatorzy w tym i Nju obsługiwane są właśnie przez Blue Media S.A. czego dowodem jest choćby doladowania.njumobile.pl. Sam napewno wiele razy skorzystałeś z ich uslug nawet jeśli nie jesteś świadomy tego :)

[edytowane przez ciajus o 00:51 w dniu 2017-01-14]
 

Płatność bezpośrednio ze strony Nju, kiedy? (2017-01-17 13:29)

nie znam zasady działania tego bota ale sam napisałeś, że "samo pobiera wszystkie konieczne dane do faktury i kwotę z naszego konta na njumobile.pl".
Dla mnie nic samo się nie pobierze, a pobierze się wtedy kiedy udostępnisz swoje dane do logowania.
Dlatego zakładam, że gdzieś w ustawieniach bota podajesz dane do logowania do konta www Nju, aby automatycznie pobrało niezbędne dane i to uważam za zbędne ryzyko.

Szybkie przelewy działają inaczej i pośrednikowi nie musisz udostępniać danych do logowania do swojego konta bankowego.

 

Płatność bezpośrednio ze strony Nju, kiedy? (2017-01-17 14:49)

Jak najbardziej masz rację, trzeba w bm.pl udostępnić dane do logowania do konta Njumobile, żeby mógł pobrać dane/kwotę faktury. Jednak tak jak wspomniałem, mam zaufanie do firmy Blue Media bo korzystałem wielokrotnie z ich usług. 

Nikogo nie zmuszam do tego by korzystał z ich usług, nie mam z tego żadnych profitów, jedynie nie wszyscy wiedzą, że jest taka możliwość. Ja długo nie wiedziałem jak wygodnie płacić faktury kartą kredytową bez konieczności ponoszenia prowizji przy przelewach z karty - a jest to dla mnie najwygodniejsza forma płatności. Jeśli jest chociaż jedna osoba, która też szuka takiego sposobu i dzięki mnie znajdzie rozwiązanie to warto o tym wspominać :) Ryzyko (jeśli jakieś jest) każdy musi ocenić sam.

Szanuję obawy przed udostępnianiem danych logowania i oczywiście jak w reklamach mBanku nie udostępniam ich na lewo i prawo ani w sieci ani w realu :) Jednak wychodzę z założenia, że żyjemy w XXI wieku, wszystko jest tworzone dla ludzkiej wygody, a ja lubię żyć wygodnie :)

Analogicznie jeśli ktoś aktywnie korzysta z PayPal, równie dobrze może się obawiać, że pieniądze mu znikną z konta gdy ma dopisaną kartę/konto. 

Jestem całkowicie za tym by z głową do wszystkiego podchodzić i analizować ryzyko, ale nie można też przesadnie się bać.

[edytowane przez ciajus o 14:50 w dniu 2017-01-17]
 

Płatność bezpośrednio ze strony Nju, kiedy? (2017-01-17 21:47)

OK rozumiem Twoje potrzeby ale podajesz trochę nieadekwatne przykłady.
Podpinając kartę do PayPal nie musisz podawać danych do logowania do swojego konta bankowego.
Transakcje kartowe są dodatkowo zabezpieczone i nawet jeśli ktoś Ci ukradnie środki to masz spore szanse na ich odzyskanie.
Nie wiem jak działa podpinanie konta bankowego do PayPal.

Ja zwracam uwagę na problem udostępniania danych do logowania na obcym serwisie.
Analogii szukałbym np. w niektórych kontach e-mail, które mają opcję automatycznego odczytywania poczty z innych serwerów i wtedy podajesz dane dostępowe do tego innego konta e-mail.
Dla mnie dane do logowania do banku, do konta e-mail, do konta telefonicznego to dane wrażliwe, których z założenia nie ujawniam w zewnętrznych serwisach.

Nie krytykuję Twojego wyboru, skoro robisz to świadomie to OK ale gro osób nawet nie ma pojęcia co robi i nie jest w stanie dokonać podobnej analizy do naszej.
Śmieszne jest to, że prywatnie wiele osób nie chce ujawniać nic na swój temat ale w necie wyśpiewają niemal wszystko jak na spowiedzi i wielokrotnie sam to widziałem na własne oczy.

 

Płatność bezpośrednio ze strony Nju, kiedy? (2017-05-26 16:48)

to jest odpowiedź na post:

Jest jeszcze automatyczny bot do płatności - www.bm.pl.
Mozna uzywac karty kredytowej lub płacić z wcześniej doładowanego salda. Pełna możliwość konfiguracji przelewów jak nam pasuje a do tego bm.pl samo pobiera wszystkie konieczne dane do faktury i kwotę z naszego konta na njumobile.pl.
W dodatku wszystkie płatnosci są darmowe w tej chwili.


Fajna alternatywa gdy ktoś ma płatne Polecenie Zaplaty jak w mBanku albo zlecenie stałe jak w BZ WBK.

~gaspardos

odpowiedź

Płatność bezpośrednio ze strony Nju, kiedy? | czaderak (13.01.2017, 14:18)

Niemal wszystkie firmy oferują na swoich stronach płatność bezpośrednio z ich stron (bez ręcznego wypełniania danych przelewu na stronie banku). Jak długo jeszcze Nju będzie się opierać przed tym rozwiązaniem? :(
wybierz obrazek niepasujący do reszty

Aby nie podawać nicka przy każdym komentarzu zaloguj się.

aktualnie na forum znajduje się:

26 gości i 0 zalogowanych użytkowników